ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji
drogą elektroniczną od Instytutu Badań Edukacyjnych.
dr Joanna Minta Pedagog, doradca kariery, tutor akademicki, profesor Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, a obecnie także Dziekan Wydziału Studiów Stosowanych DSW, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Jej zainteresowania badawcze dotyczą poradnictwa kariery. Jest autorem i współautorem publikacji oraz warsztatów doskonalących umiejętności współczesnego doradcy: Od aktora do autora. Wspieranie młodzieży w konstruowaniu własnej kariery (2012), Tranzycje w konstruowaniu karier młodych dorosłych. Przesłania dla poradnictwa (2016). Współautorka Kalejdoskopu Kariery (2015) - jakościowego narzędzia diagnostycznego dla doradców zawodowych.
Adiunkt w Katedrze Coachingu i Zarządzania w Collegium Da Vinci w Poznaniu. Psycholog, doradca zawodowy, certyfikowany tutor. Wykładowca akademicki od 2010 roku. Autor publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego i roli tutoringu w procesie wspierania rozwoju studentów. Interesuje się dynamiką małej grupy, diagnostyką w obszarze doradztwa zawodowego oraz psychologią ekonomiczną i zastosowaniem statystyki w badaniach naukowych.
Pedagog, coach - trener w Instytucie Badań Edukacyjnych w Warszawie, moderatorka design thinking, realizatorka Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, doświadczona nauczycielka i dyrektor szkół publicznych i niepublicznych różnych etapów edukacji, doradczyni metodyczna w obszarze wychowania i opieki.
Antropolog kulturowy, coach - trener w Instytucie Badań Edukacyjnych w Warszawie. Absolwentka Akademii Psychologii przywództwa Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz Zaawansowanej Szkoły Trenerów Moderator. Posiada certyfikat moderatora metody Design Thinking oraz trenera kreatywności ”Odyseja Umysłu”®. Od 15 lat realizuje projekty szkoleniowo-doradcze we współpracy z sektorem biznesowym, pozarządowym oraz publicznym.
Doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, doradca zawodowy, pedagog pracy, specjalista w organizacji i zarządzaniu oświatą, adiunkt naukowo-dydaktyczny w Kolegium Nauk Społecznych Politechniki Krakowskiej. Autor publikacji i prac badawczych dotyczących orientacji, poradnictwa i doradztwa zawodowego, procesów edukacyjnych w relacji do pracy zawodowej oraz przydatności zawodowej jako przygotowania zawodowego ocenianego w świetle wykonywanych zadań na stanowisku pracy.
Adiunkt na Wydziale Studiów Stosowanych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu, absolwentka pedagogiki i filozofii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Badaczka głównie poradnictwa kariery i edukacji osób dorosłych. Uczestniczka, a następnie wykładowczyni Europejskiego Programu Doktorskiego dla Badaczy Poradnictwa Kariery (ECADOC), czynna uczestniczka konferencji sieci NICE (Europejskiej Sieci Innowacji w Poradnictwie Kariery i Doradztwie zawodowym), członkini zespołu analizującego kwestie powiązań poradnictwa kariery z kwestią sprawiedliwości społecznej. Jej dysertacja pt. „Poradnictwo kariery w Holandii – założenia, organizacja, perspektywy aplikacji w Polsce” została w 2015 roku nagrodzona Nagrodą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Metodyk, doradczyni zawodowa, trenerka, superwizorka, Absolwentka psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz studiów podyplomowych z Doradztwa zawodowego na Uniwersytecie Warszawskim oraz Master coachingu w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Autorka programu studiów podyplomowych z doradztwa zawodowego w WSE im. ks. Józefa Tischnera, praktyk doradztwa całożyciowego, specjalizuje się w problematyce - projektowania kariery, bilansowania kompetencji, walidacji oraz zagadnień dotyczących uczenia się przez całe życie.
Asystentka naukowa, Opiekunka zadania w projekcie ZSK, Instytut Badań Edukacyjnych, Absolwentka Kolegium MISH i MŚSD UW, Ekspertka w zakresie walidacji efektów uczenia się z sześcioletnim doświadczeniem w pracach badawczo-wdrożeniowych. Naukowo związana z filozofią i socjologią, specjalizując się w analizie dyskursu i poststrukturalizmie. Wraz zespołem przekuwa założenia ZSK w konkretne narzędzia cyfrowe dla interesariuszy systemu, żeniąc perspektywę teoretyczną z praktyczną.
Kierowniczka Centrum Rozwoju Doradztwa Zawodowego w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz studiów podyplomowych: Doradztwo zawodowe, Podstawy przedsiębiorczości oraz Zarządzanie oświatą. Z wykształcenia, a przede wszystkim zamiłowania doradca zawodowy. W latach 2015-19 przewodnicząca Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych RP oraz przewodnicząca Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową. Ekspertka ORE przy realizacji projektu Efektywne Doradztwo Edukacyjno-Zawodowe dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych. Autorka publikacji: Przykładowy program realizacji zajęć z zakresu doradztwa zawodowego w klasie 7 szkoły podstawowej, ORE 2017.
Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej jest organizacją społeczną o charakterze pozarządowym. Swoją działalność merytoryczną rozpoczęło w 1991 roku, a jej założycielami byli psychologowie i pedagodzy zatrudnieni w poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz w urzędach pracy. Stowarzyszenie nasze jako organizacja non-profit zajmująca się profesjonalnie problematyką orientacji i poradnictwa zawodowego pragnie aktywnie i pragmatycznie włączyć się w nurt przemian, jakim podlega nasz kraj, kształtując i oddziałując na nasze najcenniejsze bogactwo – zasoby ludzkie. Członkami Stowarzyszenia aktualnie są specjaliści zajmujący się tematyką poradnictwa zawodowego w różnych instytucjach i resortach (między innymi: doradcy zawodowi, doradcy szkolni, doradcy pracy, psychologowie, pedagodzy, nauczyciele akademiccy oraz socjologowie) mający w swoim dorobku ogromną liczbę osiągnięć i opracowań. Orientacja i poradnictwo zawodowe jest dziedziną wiedzy, która zarówno na świecie, jak i w naszym kraju stanowić zaczyna bardzo ważny element transformacji gospodarki, gdzie bardzo szybkie tempo zmian powoduje konieczność elastycznego i trafnego dostosowywania kwalifikacji młodzieży do potrzeb rynku pracy.
Adres strony:
http://sdsiz.com.pl/
Centra Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego (CWRKDiZ) w Poznaniu, Kaliszu, Koninie, Lesznie i Pile to jedyne tego typu jednostki organizacyjne w Polsce, powołane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w latach 2017 -2018. Misją CWRKDiZ jest łączenie potencjału gospodarczego i edukacyjnego na rzecz kształcenia zawodowego i dualnego w odpowiedzi na potrzeby lokalnych rynków pracy. Jednym z zadań Centrów jest doradztwo zawodowe dla szkół, uczniów i ich rodziców, studentów oraz osób pracujących, a także osób szukających możliwości przebranżowienia. Wspierają uczniów w zakresie aktywizacji zawodowej, doradztwa zawodowego, planowania i rozwoju kariery. Dla doradców zawodowych oraz pedagogów organizowane są szkolenia, warsztaty oraz seminaria tematyczne. Współpracują z pracodawcami w procesie kształcenia dualnego i zawodowego, angażując ich w praktyczne kształcenie uczniów i doskonalenie nauczycieli zawodu. Badają rynek pod kątem tendencji w regionie, dotyczących kierunków kształcenia w zawodach deficytowych. Pozyskują fundusze zewnętrzne wspierając organizację praktyk zawodowych, staży zagranicznych, a także szkoleń podnoszących kompetencje uczniów i kadry. Centra Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego są inicjatorem wydarzenia Noc Zawodowców www.noczawodowcow.pl promującego edukację zawodową oraz autorami platformy edukacyjnej System Informacji Zawodowej SIZ dostępnej pod adresem www.celujwzawody.pl
Dane kontaktowe:
Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu
www.cwrkdiz.poznan.pl
ul. Piekary 17, 61 – 823 Poznań
tel. 61 22 55 080
email: sekretariat@cwrkdiz.poznan.pl
Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu
www.cwrkdiz.kalisz.pl
ul. Południowa 62, 62 – 800 Kalisz
tel. 62 742 44 58
email: biurio@cwrkdiz.kalisz.pl
Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie
www.cwrkdiz-konin.pl
ul. Sosnowa 14, 62 – 510 Konin
tel. 63 240 63 05
email: sekretariat@cwrkdiz-konin.pl
Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie
www.cwrkdiz.leszno.pl
ul. Śniadeckich 5, 64 – 100 Leszno
tel. 655 130 367
email: kontakt@cwrkdiz-leszno.pl
Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile
www.cwrkdiz.pila.pl
ul. Bydgoska 21, 64 – 920 Piła
tel. 67 307 00 05
email: sekretariat@cwrkdiz.pila.pl
Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji
drogą elektroniczną od Instytutu Badań Edukacyjnych.
© 2024 Instytut Badań Edukacyjnych
Projekt realizowany przez Instytut Badań Edukacyjnych z dofinansowaniem z Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego (FERS).