Jak zdobyć certyfikat

Jednym z najważniejszych elementów Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji jest możliwość formalnego potwierdzenia posiadanych kompetencji w procesie, który w terminologii ZSK nazywany jest walidacją.

stempel certyfikujący dokument przystawiony na kartce papieru

Jak potwierdzić kwalifikację i zdobyć certyfikat?

Jednym z najważniejszych elementów Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji jest możliwość formalnego potwierdzenia posiadanych kompetencji w procesie, który w terminologii ZSK nazywany jest walidacją. Jej najważniejszym założeniem jest to, że nie ma znaczenia jak i gdzie zdobyliśmy naszą wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne − w szkole, na uczelni, w pracy, na szkoleniu, czy ucząc się samodzielnie w domu, ale liczy się to, co wiemy i potrafimy. Dzięki temu, zamiast zapisywać się na szkolenie o wątpliwej jakości lub chodzić na kurs tylko po to, by otrzymać papierek, możemy z łatwością uwiarygodnić swoje doświadczenie i umiejętności, zdobywając powszechnie uznawany certyfikat z logo PRK.

Walidacja

Walidacja polega na sprawdzeniu, czy osoba starająca się o nadanie danej kwalifikacji posiada wymaganą wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne. Uzyskanie certyfikatu potwierdzającego zdobycie kwalifikacji rynkowej funkcjonującej w ZSK to dla potencjalnego pracodawcy wiarygodny dowód na to, że kandydat do pracy w jego firmie faktycznie wie i umie to, czego się od niego oczekuje.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Close Menu
X
Skip to content