SZKOLENIA

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o zasobach cyfrowych wspomagających walidację, możesz zapoznać się ze scenariuszami szkoleń przygotowanych przez Instytut Badań Edukacyjnych w ramach prac mających na celu wsparcie wdrażania i rozwoju Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Zapraszamy do udziału w seminariach online dotyczących walidacji kompetencji. W ramach cyklu spotkań przedstawimy informacje ogólne o walidacji, ale również o narzędziach wspierających ten proces (Katalog Metod Walidacji, Baza Dobrych Praktyk, Metoda Bilansu Kompetencji i Moje Portfolio) oraz o kompetencjach osób prowadzących i organizujących walidację. 

Informacje o wszystkich szkoleniach z zakresu walidacji znajdują się w zakładce Aktualności.

Moje Portfolio – dla kogo jest przeznaczone i dlaczego warto z niego korzystać?

Niniejszy scenariusz dotyczy seminarium na temat Mojego Portfolio – narzędzia cyfrowego do gromadzenia dowodów zdobytej wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych oraz do tworzenia planów rozwoju.

PDF 228 KB

Metoda Bilansu Kompetencji

Poniższy scenariusz szkolenia ma na celu wsparcie osób, które chcą poznać Metodę Bilansu Kompetencji (MBK). Przygotowano go z myślą o osobach, które mają już doświadczenie w identyfikowaniu i nazywaniu kompetencji (np. w prowadzeniu rozmów doradczych lub kwalifikacyjnych).

PDF 225 KB