JDąbrowsky x ZSK. Inwestuj w siebie!

Najlepsza inwestycja, to inwestycja w siebie - przekonuje Janek Dąbrowsky. Jak wyglądała jego droga, dzięki której osiągnął sukces?

W co najlepiej inwestować w 2021 roku? “Wydaje się, że odpowiedź, niezależnie od czasów, jest zawsze taka sama – najlepsza inwestycja, to w inwestycja w siebie” – przekonuje Janek Dąbrowsky.  Nowe umiejętności, znajomość języków, to wszystko będzie cudownie wyglądać w CV, ale pamiętajmy o tym, że warto nasze kompetencje jakoś udokumentować. W tym pomaga oczywiście Zintegrowany System Kwalifikacji. 

Jak wyglądała jego droga? W bardzo prosty sposób. Wszystko zaczęło się od robienia zdjęć oraz grafik. A potem? Potem … a zresztą przekonajcie się o tym sami.

A najlepsze w tym wszystkim jest to, że Ty też możesz być jak Janek. W ZSK są ciekawe certyfikaty z tworzenia grafik lub stron internetowych, programowania druku 3D, czy content marketing. Jak to zrobić?

Rób, to co lubisz i zarabiaj na tym

Wyjaśnimy to na przykładzie. Jesteś samoukiem, który najpierw ogrywał wszystkich w Fifę, potem sam kompletował sprzęt komputerowy, w końcu sam nauczył się programowania buszując po forach, czy oglądając tutoriale na YouTube. Do tego ogarniasz HTML, CSS i JavaScript, wiesz co to hosting, a konfiguracja serwera to dla ciebie drobnostka.

Wchodzisz na stronę i sprawdzasz kwalifikacje. Możesz je pogrupować według odpowiedniej branży, albo wpisując słowa kluczowa. Okazuje się, że jest kilka ciekawych możliwości:

Każda z tych kwalifikacji jest dokładnie opisana. Możesz sprawdzić, jakie do kogo jest skierowana, co trzeba umieć, jakie są szanse na pracę, albo na ile lat wydawany jest certyfikat. Sprawdzisz tam również, jak potwierdza się umiejętności, czyli przechodzi walidację. Może to być tylko portfolio, ale najczęściej jest to test teoretyczny lub praktyczny.

Kiedy już wybrałeś kwalifikację, zgłaszasz się do odpowiedniej Instytucji Certyfikującej, podchodzisz do egzaminu, dokonujesz opłaty i… dostajesz certyfikat, który jest uznawany w Polsce i Unii Europejskiej. 

Mapa kwalifikacji oraz certyfikatów – wybierz i działaj!

Facebook
Twitter
LinkedIn