Profesjonalna pomoc w nawigacji po ZRK

niebieska papierowa łódeczka prowadząca sznur mniejszych białych papierowych łódeczek
Wakacje za pasem. W związku z tym warto skorzystać z fachowej pomocy w planowaniu podróży. Proponujemy bardzo praktyczny przewodnik, choć niekoniecznie turystyczny…

Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Swoją zacznijcie razem z nami od poznania Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji (ZRK). Zapraszamy nie tylko do atrakcyjnej, ale naprawdę praktycznej wędrówki, bo planowanie ścieżki edukacyjno-zawodowej, łączącej kompetencje, talenty i pasje z oczekiwaniami rynku pracy niewątpliwie do takiej należy.

Przewodnik ZRK - zrzut ekranu nagłówka strony głównej

Przyszłość? Oczywiście! Zacznijmy jednak od “tu i teraz”

Wiele mówi się o kwalifikacjach, kompetencjach przyszłości, sztucznej inteligencji w edukacji, zmienności na rynku pracy. By jednak dobrze zaplanować swoją przyszłość, czy wesprzeć w tym innych, warto skorzystać z pomocy profesjonalnych narzędzi. Kwalifikacje jutra – Praktyczny przewodnik po ZRK zdecydowanie ekspercko poprowadzi Was krok po kroku w poszukiwaniu atrakcyjnych, sprawdzonych i cenionych przez pracodawców kwalifikacji.

Przewodnik ZRK - schemat wyboru przykładowej  ścieżki edukacyjnej

Komu Przewodnik ułatwi pracę i realnie pomoże na co dzień?

Prowadzicie zajęcia z doradztwa zawodowego w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej? A może indywidualne doradztwo zawodowe dla dorosłych i młodzieży? Nie jest Wam obca praca w Akademickim Biurze Karier? Albo, po prostu, chcecie dowiedzieć się, czego warto się uczyć i gdzie zdobyć kwalifikacje, których jakość gwarantuje państwo? Nie mogliście lepiej trafić. 

Przewodnik ZRK - zrzut ekranu ze spisem treści

Blisko 19 tysięcy kwalifikacji w jednym miejscu? Tak! I wciąż dodawane są nowe. Nie ma jednak powodu do zmartwień – opowiemy prostym i przystępnym językiem czym jest ZRK, jakie kwalifikacje znajdują się w rejestrze i jak sprawnie wyszukiwać te, które naprawdę Was interesują. Na wybranych przykładach pokażemy, jak czytać informacje o kwalifikacji, co jest kluczowe, a gdzie można znaleźć więcej szczegółów. W jasny sposób wytłumaczymy, jak porównywać wybrane kwalifikacje ze sobą.

Przewodnik ZRK - zrzut ekranu z instrukcją, jak szukać kwalifikacji w Zintegrowanym Rejestrze Kwalifikacji

Już jest bardzo dobrze. A czy może być lepiej?

Oczywiście, że tak. Zadbaliśmy, żebyście jako doradcy w szkole otrzymali pomocne narzędzie w realizacji podstawy programowej. Podstawówka, liceum, technikum, a może szkoła branżowa? Każdy z Was pozna Tomka i Anię – to oni pokażą, jak pracować z uczniami na lekcjach, jak przygotować ich do dalszego uczenia się i podejmowania świadomych wyborów edukacyjnych.

Przewodnik ZRK - zrzut ekranu z informacjami poświęconymi podstawie programowej

Tych, którzy planują sami lub pomagają innym w układaniu ich drogi edukacyjnej, tych, którzy nie do końca wiedzą, co mogą robić dalej po podstawówce lub na jakie studia się zdecydować, czy też jakie kwalifikacje warto uzyskać by zdobyć atrakcyjną pracę lub się przebranżowić, też widzimy i mocno wspieramy. Tutaj z pomocą przychodzą historie z życia wzięte naszych trzech bohaterek. Ala, Kasia i Marta pracują na tych samych stanowiskach, ale ich droga edukacyjna była naprawdę różna. 

Przewodnik ZRK - zrzut ekranu z wyborem historii bohaterek Przewodnika

Dla tych, którzy czują niedosyt…

Jesteśmy z Wami cały czas i działamy dalej. Nowe narzędzia i aplikacje Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, publikacje o Polskiej Ramie Kwalifikacji, ZRK/ZSK i wiele innych informacji – to wszystko znajdziesz w Przewodniku.

Przewodnik ZRK - grafika przedstawiająca różne narzędzia dostępne w ramach ZSK

Wykonaliśmy wspólnie ten pierwszy krok. Czas pójść dalej.

Życzymy Wam powodzenia w dalszych działaniach i trzymamy za Was mocno kciuki, przypominając, że jesteśmy tuż obok. Zawsze chętni do pomocy, wsparcia Was w Waszej indywidualnej podróży uczenia się przez całe życie.

Brzmi ciekawie? Nie czekajcie:

nawigujcie po ZRK z Przewodnikiem!

#FunduszeUE

Facebook
Twitter
LinkedIn