Gastronomia. Cztery branżowe kwalifikacje już w ZSK

Cztery kwalifikacje rynkowe uzyskały właśnie status kwalifikacji funkcjonujących w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji. Wszystkie dotyczą branży gastronomicznej.

Zintegrowany System Kwalifikacji właśnie powiększył o nowe funkcjonujące kwalifikacje rynkowe. Wszystkie dotyczą branży gastronomicznej: “Przygotowanie deserów restauracyjnych”, “Przygotowanie i wypiekanie pizzy”, “Przygotowanie i serwowanie sushi i sashimi” oraz “Przygotowanie potraw grill i barbecue”.

Kwalifikacje ZSK w tym zakresie skierowane są głównie do branży gastronomicznej, a w szczególności do absolwentów szkół o profilach gastronomicznym, hotelarskim oraz turystycznym, studentów uczelni o profilach związanych z turystyką a także żywieniem i przetwarzaniem żywności.

Kwalifikacje gastronomiczne – zobacz nagranie

Mogą również zainteresować osoby prowadzące działalność gastronomiczną czy turystyczną oraz wszystkich, którzy chcą się przekwalifikować.

ZSK – kolejne funkcjonujące kwalifikacje rynkowe

Instytucją certyfikującą w przypadku wszystkich tych kwalifikacji jest Agencja Promocji Pracy i Reklamy “Wschód” – Grzegorz Górnik, natomiast instytucją pełniącą funkcję PZZJ – Wielkopolska Akademia Nauki i Rozwoju.

Facebook
Twitter
LinkedIn