Instytut Badań Edukacyjnych na HackYeah powered by GovTech Polska

Podczas tegorocznej, ósmej już, edycji HackYeah w roli mówców wystąpią dwaj eksperci z Instytutu Badań Edukacyjnych: Michał Nowakowski i Wojciech Stęchły. Wspólnie ze słuchaczami zastanowią się oni, czy czas papierowych dyplomów się skończył oraz przedstawią Odznakę+ jako aplikację do alternatywnego poświadczania umiejętności.

Odznaka+ to system, który umożliwia wydawanie, zdobywanie, przechowywanie i udostępnianie cyfrowych odznak oraz poświadczonych cyfrowo certyfikatów PDF. Jest to pierwszy taki system w Polsce.

Obecnie trwa pilotaż przygotowanej przez IBE aplikacji. Jest on szansą dla firm, uczelni i innych instytucji na przetestowanie działania systemu i korzyści, jakie można wynieść z jego wdrożenia. Z kolei dla twórców aplikacji to możliwość skonfrontowania własnych założeń z oczekiwaniami przyszłych odbiorców.

Odznaka+ umożliwi pracodawcom szybkie sprawdzenie, czy kandydaci do pracy posiadają wymagane kompetencje. Łatwo też będzie zweryfikować wiarygodność przedstawianych certyfikatów cyfrowych. Z kolei każda osoba mogąca się pochwalić oficjalnie potwierdzonymi umiejętnościami będzie mogła z łatwością zaprezentować je podczas rozmów o pracę. Trzecią grupą użytkowników Odznaki+ są wydawcy poświadczeń, np.: szkoły, uczelnie, firmy, stowarzyszenia itp. Aplikacja powstała w oparciu o standard Open Badges, gwarantujący bezpieczeństwo i autentyczność wydawanych w nim cyfrowych odznak.

Aplikacja Odznaka+ ma także promować i wspierać filozofię uczenia się przez całe życie, czyli lifelong learning (LLL). Jako rozwiązanie nowoczesne, proste w obsłudze, łatwo dostępne, wiarygodne i bezpieczne ma szansę zakończyć erę papierowych CV.

HackYeah powered by GovTech Polska największy stacjonarny hackathon w Europie. Impreza odbędzie się w dniach 19-20 listopada 2022 w Tauron Arenie w Krakowie. Podczas wydarzenia zgłoszone zespoły przez określony czas rozwiązują wyzwania związane z technologią. Uczestnicy będą przede wszystkim pracować nad zadaniami od Partnerów oraz nad zadaniami otwartymi: LESS WASTE i IOT.

Odznaka+. Zobacz wideo i dowiedz się więcej o systemie

Facebook
Twitter
LinkedIn