Doradcy zawodowi z Leszna wzięli udział w seminarium „Zintegrowany System Kwalifikacji – aktualizacja wiedzy w kontekście zmiany Ustawy o ZSK”

Seminarium było przestrzenią do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych niezwykle cennych kontaktów. W trakcie rozmów pojawiły się również pomysły na kolejne seminaria i warsztaty. 
dłoń trzymająca puzzel, który uzupełni lukę w głowie trzymanej przez drugą dłoń
[ilustracja: Canva]

W seminarium uczestniczyli przedstawiciele publicznych służb zatrudnienia, szkół podstawowych, branżowych i średnich, poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie.

Podczas spotkania prowadzący skupili się na praktycznych aspektach Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji istotnych w pracy doradcy zawodowego. W pierwszej części seminarium usystematyzowano wiedzę uczestników spotkania oraz przekazanie im informacje dotyczące zmian wynikających z nowelizacji Ustawy o ZSK. Kolejne dwie części spotkania dotyczyły narzędzi, aplikacji i platform on-line opracowanych przez IBE w ramach realizowanych projektów ZSK. Prowadzący zaprezentowali i omówili takie narzędzia jak: Zintegrowany Rejestr Kwalifikacji, Moje Portfolio, Małe ZRK, Wiem co umiem, Kompas, Kompas szkolnictwa branżowego oraz Metodę Bilansu Kompetencji. Seminarium przygotowali i przeprowadzili eksperci ZSK 6: Agnieszka Demichowicz, Jan Kosmowski i Dariusz Sikorski

Seminarium zostało zorganizowane 12 marca 2024 r.. we współpracy z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie, z którym Instytutu Badań Edukacyjnych współpracuje w zakresie upowszechniania Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Zostało przygotowane i przeprowadzone z myślą o doradcach zawodowych. 

#FunduszeUE

Facebook
Twitter
LinkedIn