Wykorzystanie technologii NLP w edukacji

Już 12 grudnia w hotelu Golden Tulip Lotnisko Chopina w Warszawie odbędzie się seminarium poświęcone tematyce wykorzystania technologii przetwarzania języka naturalnego w edukacji. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Głównym celem spotkania jest przedstawienie uczestnikom seminarium dostępnych zasobów, narzędzi oraz dotychczasowych rezultatów badań w zakresie wykorzystania języka naturalnego w edukacji. Zgromadzeni poznają m.in. wyniki dotychczasowych prac badawczo-rozwojowych w zakresie oceny podobieństwa, grupowania oraz wizualizacji certyfikatów, dyplomów i świadectw. Dowiedzą się też na co zwracać uwagę pracując z językiem efektów uczenia się oraz jak wykorzystać korpusy językowe do tłumaczeń. Podczas seminarium poruszony zostanie również temat dostępu do baz tekstów zawierających podstawy programowe, opisy kwalifikacji rynkowych i uregulowanych oraz kwalifikacji ze szkolnictwa wyższego. Jako źródło danych tekstowych zaprezentowany zostanie Zintegrowany Rejestr Kwalifikacji. Marek Kopyt oraz Wojciech Stęchły z IBE przedstawią stan prac w zakresie tworzenia korpusu kwalifikacji i efektów uczenia się.

Czym są technologie NLP?

NLP to skrót od natural language processing, czyli przetwarzanie języka naturalnego. Jest to interdyscyplinarna dziedzina, zajmująca się automatyzacją analizy, rozumienia, tłumaczenia i generowania języka naturalnego przez komputera.

PROGRAM 

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Prowadzenie i rozwój Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji”.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn