IBE organizatorem seminarium naukowego o sztucznej inteligencji w edukacji

Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza na drugie seminarium naukowe "Edukacja, język i technologia – Zintegrowany Rejestr Kwalifikacji w perspektywie interdyscyplinarnej". Spotkanie odbędzie się online 27 czerwca w godz. 10:00 - 15:00.

W ostatnich latach obserwujemy dynamiczny rozwój technologii sztucznej inteligencji w zakresie przetwarzania języka naturalnego. Ostatnie miesiące przyniosły przełom, którego najgłośniejszym przykładem jest ChatGPT korzystający z potencjału dużych modeli językowych oraz konwersacyjnego interfejsu użytkownika. Ważny obszar prac z zakresu wykorzystania AI stanowią badania i działania prowadzone w ramach nurtu labour market intelligence, których celem jest zoptymalizowanie oferty edukacyjnej, aby w jak największym stopniu pokrywała ona zapotrzebowanie ze strony rynku pracy. 

Wspomniane już dwa obszary są ważnym  przedmiotem prac prowadzonych przez Instytut Badań Edukacyjnych i wyznaczają zakres organizowanego seminarium:

  • w pierwszej części poruszona zostanie problematyka analiz rynku pracy z wykorzystaniem metod i technik przetwarzania tekstów oraz wnioskowania na ich podstawie z wykorzystaniem technik przetwarzania języka naturalnego:
  • w drugie części przedstawione zostaną wybrane rezultaty dotyczące wykorzystania czatbotów oraz dużych modeli językowych w kontekście kwalifikacji: doradztwo, tłumaczenia oraz analiza danych.

Zapraszamy do zapoznania się z programem spotkania oraz rejestracji na spotkanie. Zapisy na spotkanie dostępne są do 20 czerwca. Udział w seminarium jest bezpłatny.

W razie pytań prosimy o kontakt z Ludwiką Krasnodębską (l.krasnodebska@ibe.edu.pl), tel. +48 22 24 17 100.

Seminarium organizowane jest w ramach projektu “Prowadzenie i rozwój Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji (etap 2)”, realizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych w Warszawie na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki, współfinansowanego ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego “Wiedza, Edukacja, Rozwój”.

Sztuczna inteligencja w edukacji. Pobierz publikację 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn