Programowanie w języku Java

W Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji pojawiła się bardzo ciekawa kwalifikacja związana z branżą IT. Chętni będą mogli potwierdzić umiejętności z programowania w języku Java. 

Java to oparty na klasach, obiektowy język programowania ogólnego zastosowania. Twórcą był zespół pod kierunkiem Jamesa Goslinga z firmy Sun Microsystems. Java jest językiem tworzenia programów źródłowych kompilowanych do kodu bajtowego, czyli postaci wykonywanej przez maszynę wirtualną – tyle o języku Java podaje Wikipedia. Skomplikowane? To może inaczej – jeśli wiesz jak wygląda Gmail, Minecraft, LinkedIn, Netflix czy Amazon, to właśnie w Javie je stworzono. 

Java to również jeden z najpopularniejszych języków programowania na świecie. Do czołówki należą też Python oraz C/C++. Znajomość języka i wykorzystanie go w pracy zawodowej daję również realne korzyści. Junior Java Developer zatrudniony na umowie o pracę może liczyć na wynagrodzenie 7635,43 zł, mid 14560,50 zł a senior 18941,62 – to średnie wynagrodzenie obliczone na podstawie ofert pracy opublikowanych na justjoin.it w okresie 01.01-11.06.2021. Java Developer pracujący na zasadach B2B może liczyć na wynagrodzenie 8312 złotych, mid 15599 a senior 19888 zł.

Java i C/C++ trafiły do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji

Programowanie w języku Java trafiło również do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Każdy zainteresowany będzie mógł potwierdzić swoje umiejętności i zdobyć odpowiedni certyfikat. Na pewno taka osoba musi samodzielnie tworzyć oprogramowanie w języku Java. Zna jego elementy, potrafi programować obiektowo, korzysta z kolekcji, wątków, obsługi sieci i baz danych. Więcej informacji na temat kwalifikacji można znaleźć w Rejestrze Kwalifikacji.

Warto dodać, że wspomniany wcześnie język programowania C/C++ również ma swoją kwalifikację w ZSK. “. lanując pracę w IT, warto skorzystać ze Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w celu potwierdzenia swojej wiedzy i umiejętności. W ramach już funkcjonującej kwalifikacji “Tworzenie stron internetowych” można uzyskać certyfikat potwierdzający znajomość zagadnień w zakresie wykonywania stron, co z pewnością zwiększy szansę na zatrudnienie w tym zawodzie.

Mapa kwalifikacji ZSK. Wybierz branżę i zdobądź certyfikat

 

Facebook
Twitter
LinkedIn