Programowanie w języku C/C++. Nowa kwalifikacja rynkowa w ZSK

Zintegrowany System Kwalifikacji właśnie został poszerzony o kwalifikację informatyczną przeznaczoną dla wszystkich osób zainteresowanych programowaniem.

Programowanie w języku C/C++ to jedna z podstawowych umiejętności  w branży IT. C++ jest jednym z najpopularniejszych na świecie języków programowania, który przeznaczony jest do tworzenia programów i gier. Pozwala na pisanie aplikacji pod Windowsa czy Linuksa, a łatwość w tzw. przenośności kodu źródłowego między platformami stwarza bardzo duże możliwości dla programistów.

Język C++ powstał w latach osiemdziesiątych XX wieku. Jego pierwsza wersja pojawiła się dokładnie w 1979 r., a za twórcę uważa Bjarne Stroustrupa. Wykorzystał on język C do stworzenia nowej wersji, która w kilka lat stała się standardem w pracy każdego programisty.

Wykorzystywany jest głównie przy produkcji gier (ang. game development ) oraz konsol. Znane i popularne na światową skalę silniki do programowania gier, również zostały napisane w języku C/C++. Polska jest zauważalna w tej dyscyplinie dzięki znanym światowym tytułom – wysokobudżetowym grom AAA. Z kolei systemy wbudowane (ang. embedded system): scalają takie dziedziny i dyscypliny jak informatyka, elektronika, automatyka, robotyka

Programowanie w języku C/C++

Z powodu wielkiej popularności tego języka programowania, Minister Cyfryzacji włączył do ZSK kwalifikację “Programowanie w języku C/C++”. Wszystkie potrzebne informacje, w tym opis, charakterystykę oraz efekty uczenia się, można znaleźć na stronie Rejestru Kwalifikacji.

Planując pracę w IT, warto skorzystać ze Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w celu potwierdzenia swojej wiedzy i umiejętności. W ramach już funkcjonującej kwalifikacji “Tworzenie stron internetowych” można uzyskać certyfikat potwierdzający znajomość zagadnień w zakresie wykonywania stron, co z pewnością zwiększy szansę na zatrudnienie w tym zawodzie.

Mapa kwalifikacji ZSK. Wybierz branżę i zdobądź certyfikat

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn