Konferencja będzie miała formę debaty, podczas której poruszone zostaną tematy odnoszące się do kluczowych obszarów funkcjonowania ZSK, takich jak: rozwój i wdrażanie systemu na poziomie regionalnym, podejście branżowe i sektorowe do kwalifikacji, a także funkcjonowanie Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji na tle innych narzędzi wspierających rozwój kompetencji i kwalifikacji. Podczas debaty słuchacze będą mieli możliwość zabrania głosu i zadania pytań panelistom.
Wydarzenie zainauguruje cykl dziesięciu spotkań, które odbywać się będą przez cały rok 2019. Spotkania będą doskonała okazją do podsumowania i refleksji na temat działań publicznych podejmowanych w kontekście rozwoju i wdrażania ZSK oraz działań planowanych na najbliższe lata.
System tworzony przez rynek pracy
Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do partnerów społecznych reprezentujących różnorodne grupy interesariuszy, których opinia i zaangażowanie w proces wdrażania ZSK są kluczowe, aby system nie funkcjonował w oderwaniu od realiów rynkowych. Do udziału zachęcamy przedstawicieli ministerstw, urzędów pracy, organizacji pracodawców oraz związków zawodowych, instytucji publicznych realizujących zadania edukacyjne, firm szkoleniowych, instytucji ogólnokrajowych związanych z systemem edukacji, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, instytucji naukowo-badawczych oraz doradczych, a także wszystkich tych, którzy zainteresowani są postępem we wdrażaniu ZSK i jego dalszym rozwojem.
Zintegrowany System Kwalifikacji
Zintegrowany System Kwalifikacji (ZSK) to odpowiedź na zmiany zachodzące na rynku pracy i w gospodarce. Ma służyć podniesieniu poziomu kapitału ludzkiego w Polsce poprzez opisanie, uporządkowanie i zebranie różnych kwalifikacji w jednym, powszechnie dostępnym rejestrze – Zintegrowanym Rejestrze Kwalifikacji. Jak pokazują doświadczenia innych krajów europejskich, wprowadzenie podobnych rozwiązań skutkuje wzrostem liczby osób zainteresowanych formalnym potwierdzeniem swoich kompetencji oraz podnoszeniem kwalifikacji. Skorzystają więc na tym wszyscy: pracownicy, pracodawcy oraz różne organizacje branżowe.
Koordynacją prac i wsparciem merytorycznym w zakresie wdrażania systemu zajmuje się Instytut Badań Edukacyjnych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej realizując cztery pozakonkursowe projekty związane z ZSK.
Rejestracja i udział w debacie
Konferencja odbędzie się 27 marca 2019 roku w centrum konferencyjno-szkoleniowym Golden Floor Tower przy ulicy Chłodnej 51 w Warszawie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a liczba miejsc jest ograniczona. Uczestnikom dojeżdżającym spoza Warszawy zapewniamy zwrot kosztów dojazdów zgodnie z regulaminem. Debatę śledzić będzie można również za pomocą transmisji online na kanale YouTube Instytutu Badań Edukacyjnych.
Zapraszamy do zapisywania się na konferencję za pomocą formularza rejestracyjnego.
Termin rejestracji mija 25.03.2019.
LINK REJESTRACYJNY
POBIERZ PROGRAM KONFERENCJI
Informacje o zasadach zwrotu kosztów przejazdu
Wniosek o zwrot kosztów przejazdu