Kwalifikacje po europejsku

Wprowadzenie Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w Polsce inspirowane jest podobnymi rozwiązaniami, które od lat z powodzeniem funkcjonują na zachodzie Europy, kształtując tamtejsze rynki pracy.

Większość krajów Unii Europejskiej posiada własne ramy kwalifikacji, dzięki czemu pracownikom łatwiej przekonać zagranicznego pracodawcę o poziomie swoich kompetencji, a firmom udowodnić swojemu europejskiemu kontrahentowi, że ich pracownicy mają odpowiednie umiejętności i są dobrze przygotowani do tego, aby podjąć się wykonania dochodowego zlecenia.

Poziomy Polskiej Ramy Kwalifikacji łatwo odnieść do poziomów ustanowionej w 2008 roku Europejskiej Ramy Kwalifikacji, a następnie przełożyć na poziomy ramy danego kraju np. Szkocji lub Irlandii. Certyfikaty ZSK to symbol jakości nie tylko w Polsce, ale też za granicą!

W pracę nad własnymi systemami porządkującymi kwalifikacje rynkowe zaangażowanych jest obecnie 150 krajów. Trwają również dyskusje nad możliwością porównywania ram regionalnych i krajowych na całym świecie.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn