Kolejne seminarium „Zintegrowany System Kwalifikacji w realiach Branżowych Centrów Umiejętności” za nami

biały znak zapytania na niebieskim tle, oświetlony punktowo
Pierwsze w tym roku seminarium na temat ZSK kierowane do BCU na Podkarpaciu odbyło się 23 lutego w auli Liceum Ogólnokształcącego w Nisku. Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Nisku oraz Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku - liderami Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie energetyki.
[ilustracja: Canva]

Celem spotkania było przybliżenie założeń Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz określenie możliwości współpracy z podmiotami zaangażowanymi w realizację działań w zakresie Branżowego Centrum Umiejętności, które powstaje na terenie Powiatu Niżańskiego w ramach projektu „Utworzenie i funkcjonowanie Branżowego Centrum Umiejętności w Powiecie Niżańskim – w dziedzinie Energetyka”.

uczestnicy seminarium „Zintegrowany System Kwalifikacji w realiach Branżowych Centrów Umiejętności” w Nisku
uczestnicy seminarium „Zintegrowany System Kwalifikacji w realiach Branżowych Centrów Umiejętności” w Nisku; źródło: Starostwo Powiatu Niżańskiego

Podczas spotkania przedstawiciele Instytutu Badań Edukacyjnych Anna Zuszek, ekspert ds. współpracy ze środowiskami branżowymi w projekcie ZSK 6, oraz Marcin Dziółko, główny analityk ds. współpracy ze środowiskami branżowymi w projekcie ZSK 6, omówili, m. in.:

Na pytania uczestników, związane ze współpracą regionalną i branżową odpowiadała Aneta Czarniecka, główny ekspert ds. koordynacji wsparcia środowisk branżowych w regionach.

Jednym z zadań Branżowego Centrum Umiejętności, które powstaje na terenie Powiatu Niżańskiego w ramach projektu „Utworzenie i funkcjonowanie Branżowego Centrum Umiejętności w Powiecie Niżańskim – w dziedzinie Energetyka”, jest włączenie minimum jednej kwalifikacji sektorowej z dziedziny energetyki do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, dlatego seminarium było wstępem do kolejnych działań mających na celu wypracowanie opisu takiej kwalifikacji. Było także przestrzenią do wymiany doświadczeń oraz bliższego poznania się osób reprezentujących Partnerów zaangażowanych w tworzenie nowego podmiotu w systemie edukacji. W efekcie określono możliwości i zakres współpracy oraz ustalono kolejne spotkania z udziałem przedstawicieli Instytutu Badań Edukacyjnych.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele partnerów biorących udział w tworzeniu Branżowego Centrum Umiejętności w Nisku tj. Stowarzyszenia Polskich Energetyków oraz PGE Dystrybucja S.A., przedstawiciele szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu niżańskiego tj., Zespołu Szkół im. gen. Władysława Sikorskiego w Rudniku nad Sanem, Zespołu Szkół w Jeżowem im. ks. Stanisława Staszica oraz przedstawiciele lidera projektu – pracownicy Wydziału Edukacji, Spraw Społecznych i Promocji Starostwa Powiatowego w Nisku oraz kadra Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

>>>>> informacja Starostwa Powiatu Niżańskiego na ten temat

#FunduszeUE

Facebook
Twitter
LinkedIn