III Forum Interesariuszy ZSK. My uczymy AI, ona uczy nas

Instytut Badań Edukacyjnych oraz eksperci ZSK zapraszają na forum poświęcone sztucznej inteligencji w edukacji. Wydarzenie odbędzie się 10 października 2023 r. w Centrum Konferencyjne Ogrodowa w Warszawie.

Forum Interesariuszy ZSK to miejsce, w którym wymienimy się wiedzą i poglądami na temat roli sztucznej inteligencji w edukacji. Porozmawiamy o wykorzystaniu algorytmów AI w edukacji, poszukamy odpowiedzi na pytania o to, jak radzić sobie z wyzwaniami, które przed nami stawia. Zależy nam na aktywnym udziale publiczności i konstruktywnej wymianie doświadczeń.

Sztuczna inteligencja (AI) ma ogromny wpływ na to, jak się uczymy, czego się dowiadujemy i jak się rozwijamy. W Instytucie Badań Edukacyjnych korzystamy z nowych technologii i badamy ich wpływ na nasze życie. Brzmi interesująco? To zapraszamy do udziału w III Forum Interesariuszy ZSK, które odbędzie się 10 października 2023 r. w Centrum Konferencyjnym Ogrodowa w Warszawie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale przed Forum należy się zarejestrować i można to zrobić tutaj. Dla osób, które chcą uczestniczyć w tym wydarzeniu online, przygotowaliśmy transmisję live na kanale YouTube.

Podczas Forum poruszone zostaną wątki dotyczące: wykorzystania AI w edukacji, miejscu kształcenia informatycznego i nowych technologii w powszechnej edukacji oraz sztucznej inteligencji w społeczeństwie informacyjnym. W wydarzeniu wezmą udział:

  • Michał Przymusiński, Zastępca Dyrektora Instytutu Badań Edukacyjnych ds. Cyfryzacji Edukacji i Nauki
  • Ireneusz Baranowski, Zastępca Dyrektora Instytutu Badań Edukacyjnych ds. ZSK
  • dr Emilia Danowska-Florczyk, Instytut Badań Edukacyjnych
  • dr Joanna Rabiega-Wiśniewska, Instytut Badań Edukacyjnych
  • prof. dr hab. Maciej Sysło, Uniwersytet Wrocławski, autor podstawy programowej kształcenia informatycznego
  • Marcin Zaród i Jacek Staniszewski, autorzy podcastu EduGadki.pl 

Szczegółowy program dostępny jest tutaj.

To już III Forum Interesariuszy ZSK! Poprzednie edycje, zrealizowane w 2022 roku, skierowane były do Sektorowych Rad do spraw Kompetencji (styczeń 2022) i Instytucji Certyfikujących (listopad 2022).

 

Facebook
Twitter
LinkedIn