Konferencja IBE podczas Ogólnopolskich Mistrzostw IT

29 września na Poznań Game Arena odbędą się półfinały Ogólnopolskich Mistrzostwa IT. Podczas tego wydarzenia odbędzie się również konferencja organizowana przez Instytut Badań Edukacyjnych.

To już druga edycja Ogólnopolskich Mistrzostwa IT organizowana przez V8 Team. Tym razem uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studenci będą rywalizować w 7 dywizjach: AI, Programowanie, Robotyka, Druk 3D, Cyberbezpieczeństwo, GameDev, Cloud. Z kolei dla nauczycieli zorganizowano dodatkowo seminaria “Windows PRO11” przygotowane przez Microsoft oraz “Solve For Tomorrow” przez firmę Samsung.

Zgłoszenia przyjmowane są na stronie mistrzostwait.com do 29 września do godz. 10:00.

W trakcie półfinałów odbędzie się także konferencja organizowana przez Instytut Badań Edukacyjnych “Mikropoświadczenia w branży IT”. W trakcie panelów dyskusyjnych eksperci będą wspólnie zastanawiać się, jak mikropoświadczenia oraz technologia Open Badges może wspierać rozwój umiejętności cyfrowych. Program konferencji dostępny jest tutaj.

Zapraszamy do śledzenia transmisji live na kanale YouTube.