Mediacje mają MOC 

23 września na Podkarpaciu odbył się IX Kongres Mediatorów Szkolnych  i Rówieśniczych, którego partnerem był Instytut Badań Edukacyjnych. Wydarzenie zgromadziło ponad 350 uczniów, nauczycieli, pedagogów i dyrektorów szkół oraz zaproszonych gości nie tylko z terenów województwa podkarpackiego, ale i lubelskiego, podlaskiego, mazowieckiego.

Fascynujące prelekcje, symulacje mediacji prowadzone przez uczniów, warsztaty dla młodzieży z zakresu komunikacji empatycznej  i mediacji rówieśniczych, prace w podgrupach, zajęcia i zabawy integracyjne, quiz wiedzy o mediacjach – to tylko niektóre z elementów bogatego programu wydarzenia. 

Podczas wydarzenia Instytut Badań Edukacyjnych reprezentowali: ekspertka merytoryczna Urszula Buchowicz z prelekcją „Potwierdzanie umiejętności i kompetencji mediacyjnych mediatorów szkolnych i rówieśniczych za pomocą cyfrowych odznak w standardzie Open Badges”, a także liderzy regionalni, którzy już tradycyjnie od ponad 5 lat wspierają organizacyjnie Kongres: Aneta Czarniecka oraz Wojciech Jaślar.

Ponadto uczestnicy mogli zapoznać się – odwiedzając stoisko – z zagadnieniami Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz doświadczyć nowych technologii w interaktywnym punkcie Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. 

Cele Kongresu to prezentacja metod rozwiązywania sporów, wyposażenie uczniów, nauczycieli, dyrektorów w wiedzę na temat alternatywnych sposobów rozwiązywania konfliktów, prezentacja dorobku Szkolnych Klubów Mediatorów Rówieśniczych, integracja środowiska mediatorów rówieśniczych.

Kongres zorganizowany został przez Podkarpackie Centrum Mediacji i Podkarpackiego Kuratora Oświaty pod hasłem „Mediacja jako technika budowania prawidłowych relacji oraz tworzenia bezpiecznego i przyjaznego klimatu szkoły”. Partnerem był Instytut Badań Edukacyjnych oraz Gmina Kamień.

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

kwiecień 2024

filtruj wydarzenia

Brak wydarzeń