Wodorowy zawrót głowy z IBE

Za nami wielkie święto wodoru – H2 Krosno Rodzinny Piknik Naukowy, który odbył się 16 września br. pod hasłem „Wodorowy zawrót głowy”. 

To już trzeci rok z rzędu, gdy w Krośnie spotykają się organizatorzy i partnerzy propagujący wiedzę na temat wodoru, jako paliwa przyszłości. Ta nowatorska inicjatywa powstała w efekcie sieciowania partnerów przez Regionalnych Liderów ds. ZSK i wspierania LLL oraz działań IBE wokół tematyki strategii wodorowej w Polsce. 

Gospodarzem wydarzenia była „Naftówka” – Zespół Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie. Piknik Naukowy odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. oraz Instytutu Badań Edukacyjnych.

Regionalni Liderzy ds. ZSK i wspierania LLL Aneta Czarniecka oraz Wojciech Jaślar mieli przyjemność uroczyście otworzyć wraz z organizatorami i Partnerami wydarzenie. Jak podkreśliła podczas powitania Aneta Czarniecka wydarzenie w krośnieńskiej Naftówce jest wyjątkowe:

Trzy lata temu połączyliśmy z jednej strony bardzo bogatą wiedzę i doświadczenie, ale także iskierkę, energię, zaangażowanie i pasję, by stworzyć takie wydarzenie.

W programie znalazły się fascynujące pokazy, praktyczne prezentacje, ciekawe warsztaty, konkursy i zabawy edukacyjne związane z tematyką wodorową, a całość zakończył koncert „A mnie jest szkoda lata”, przygotowanego przez nauczycieli i uczniów Naftówki. 

Podczas wydarzenia można było odwiedzić punkt informacyjny Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz stoisko Mobilnych Laboratoriów Przyszłości, które przyciągnęło uczestników, zaciekawiało i inspirowało prezentując zagadnienia związane z nowymi technologiami. 

Zapraszamy do zapoznania się z fotogalerią z tego wydarzenia.

Facebook
Twitter
LinkedIn

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

lipiec 2024

filtruj wydarzenia

Brak wydarzeń