Co Ci da ZSK? Krok po kroku wyjaśniamy, o co w nim chodzi

Świat ciągle się zmienia. Powstają nowe zawody, technologia rozwija się w ekspresowym tempie, a my chcemy mieć ciekawą pracę. Udowadniamy, że jest to możliwe.
Nauka nie kończy się w szkole. Uczymy się przez całe życie, zdobywając nowe umiejętności, wiedzę i kwalifikacje. Budujemy swoją przyszłość. Chcemy pracować w interesujących zawodach, rozwijać się, być przy tym elastyczni i lepiej zarabiać. 
 
I pewnie wielu uzna, że to zwykła ściema. Ale wystarczy, że poświęcicie nam kilka minut, a postaramy się wyjaśnić, że jest inaczej. Zaczynamy?
 

Krok 1, czyli uczenie się przez całe życie 

 
Pamiętajmy, nauka to nie tylko szkoła i na pewno nie kończy się w szkole. Uczymy się przez całe życie, zdobywając nowe umiejętności, wiedzę i kwalifikacje. Budujemy swoją drogę, wybieramy co chcemy robić w życiu. Nie musimy tkwić w jednym zawodzie przez całe życie. Zmienił się bowiem nie tylko świat, ale i współczesna edukacja. Więcej dowiesz się z nagrania ⇓⇓⇓
 

Krok 2, czyli nowe technologie i jak z nich skorzystać

Skoro już wiemy, że tradycyjna edukacja nie nadąża za zmianami, to co możemy zrobić? Nasze świadectwa oraz CV wyglądają podobnie, dlatego rekrutacje to czasem dzieło przypadku. Jak się wyróżnić? I czy może zrobić to każdy? Nie będziemy ściemniać: tak, można się wyróżnić i może to zrobić każdy. A po szczegóły zapraszamy do filmiku poniżej. 

Krok 3, czyli Zintegrowany System Kwalifikacji

Nowe technologie otaczają nas zewsząd i nie jesteśmy w stanie bez nich funkcjonować. Takim rozwiązaniem jest Zintegrowany System Kwalifikacji, który funkcjonuje również w Polsce! To dzięki niemu można potwierdzić rzeczywiste umiejętności i wiedzę. I nieważne, gdzie je zdobyliśmy ani gdzie się nauczyliśmy. Może to być kurs, YouTube, hobby czy książki. Czym jest ZSK? Zobacz nagranie, w którym omówiony jest cały system. 

Krok 4, czyli OpenBadges wchodzą do gry!

No i OK, wiadomo już, że niemal każdy ma unikalne umiejętności oraz kwalifikacje. Często mamy również dyplomy, świadectwa i zaświadczenia. Zbieramy je głównie w formie papierowej albo PDF. A już nie musimy tego robić, bo do tego służą cyfrowe odznaki w standardzie OpenBadges. Nie wiecie co to jest? Wyjaśniamy to filmiku, a po szczegóły odsyłamy do artykułu na stronie Onetu.  

Krok 5, czyli już kończymy. Jeszcze tylko Odznaka+

W Polsce powstaje już system wydawania, przechowywania i prezentacji odznak. To oznacza, że papierowe CV zaraz przejdą do lamusa. Użytkownicy będą mogli otrzymywać, kolekcjonować i udostępniać cyfrowe poświadczenia. Instytucje będą mogły tworzyć i wydawać cyfrowe poświadczenia zdobytych umiejętności. A wszystko to będzie dostępne jednym kliknięciem w Twoim telefonie. 

Facebook
Twitter
LinkedIn