ZSK na H2 Krosno. Relacja z pikniku popularnonaukowego w Naftówce

Regionalni liderzy ds. ZSK uczestniczyli w pikniku naukowym H2Krosno zorganizowanym w krośnieńskiej Naftówce. Przy specjalnym stoisku udzielali informacji na temat Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

H2 Krosno to piknik rodzinno-naukowy w Zespole Szkół Naftowo-Gazowniczych im. Ignacego Łukasiewicza. Zorganizowany został drugi rok z rzędu i również w tym wydarzeniu uczestniczyli eksperci Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. 

Popularna „Naftówka” to jedyna w Polsce szkoła, która kształci w kierunkach potrzebnych w branży naftowo-gazowniczej, a absolwenci tej szkoły bez problemu znajdują pracę dzięki posiadanym kwalifikacjom.  Ideą przewodnią wydarzenia była popularyzacja wiedzy o wodorze jako paliwie przyszłości. W trwającym zaś Roku Ignacego Łukasiewicza, to jego postać i dziedzictwo były w centrum wydarzeń.

Zorganizowano wiele atrakcji i liczne stoiska, które zagwarantowały uczestnikom zdobycie fachowej wiedzy oraz pozwoliły przeżyć pełną wrażeń przygodę. Pojawił się autobus – laboratorium Fundacji Ignacego Łukasiewicza “Być jak Ignacy”, “wybuchowe” stoisko Politechniki Rzeszowskiej, symulator lotów i skoków ze spadochronem oraz stanowiska PGNiG, Exalo, INiG, czy Muzeum – Skansen Bóbrka.

Na pikniku nie zabrakło oczywiście Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. H2 Krosno odwiedzili eksperci Instytutu Badań Edukacyjnych:

  • Aneta Czarniecka – Główny analityk ds. badań i analiz, Regionalny lider ds. ZSK, woj. podkaprackie
  • Wojciech Jaślar – Regionalny lider ds. ZSK, woj. podkarpackie
  • Ziemowit Socha – Regionalny lider ds. ZSK, woj. kujawsko-pomorskie

Zdjęcia z H2 Krosno można obejrzeć tutaj.

Facebook
Twitter
LinkedIn

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

lipiec 2024

filtruj wydarzenia

Brak wydarzeń