Snowboard w ZSK. Pojawiły się trzy nowe kwalifikacje rynkowe

Jazda na desce snowboardowej to niesamowity sport, który dostarcza mnóstwo adrenaliny. Do ZSK dołączone zostały trzy kwalifikacje, dzięki którym każdy będzie mógł potwierdzić umiejętności związane ze snowboardem.

Snowboard to jeden z najpopularniejszych sportów zimowych. Kiedy tylko spadnie śnieg stoki zalewa rzesza fanów nart oraz właśnie “jazdy na jednej desce”. Początki tego sportu nie są jasne, ale wiadomo, że w 1965 roku Sherman Poppen wynalazł coś, co zrewolucjonizowało sporty zimowe. Chcą stworzyć nową zabawkę dla swojego dziecka, postanowił połączyć dwie narty w jedną. Tak powstała deska snowboardowa, a on uznawany jest za jej “ojca chrzestnego”. 

Teraz snowboard znają niemal wszyscy. Dyscyplina została wprowadzona do programu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1998 roku. Snowboard trafił nawet do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Właśnie pojawiły się w nim trzy kwalifikacje rynkowe:

Wszystkie kwalifikacje związane ze snowboardem trafiły do ZSK obwieszczeniem Ministra Sportu i Turystyki. Oznacz to, że już niedługo będzie można zdobyć certyfikat z tej zimowej dyscypliny. Ale skoro już jesteśmy przy deskach, to przypominamy, że z ZSK można “zostać” instruktorem kitesurfingu.  

A może rzucić to wszystko i zostać kitesurferem?

Nie wierzycie, że to działa? Uważacie, że nie nie można łączyć przyjemnego z pożytecznym, a praca nie równa się hobby i pasja. Nie będziemy was przekonywać, zrobi to on. Bo jemu się udało – robi to, co lubi, a jeszcze na tym zarabia.

Facebook
Twitter
LinkedIn