A może kiteboarding? Zdobądź certyfikat i zostań instruktorem!

W ZSK działają już kolejne kwalifikacje, za których najwyższą jakość odpowiada Polski Związek Kiteboardingu.

Od teraz w ZSK można zdobywać certyfikaty wydawane pod opieką najważniejszych w Polsce związków sportowych. Na pierwszy rzut poleciały kwalifikacje trenera personalnego oraz prowadzenia zajęć z fitnessu. Teraz proponujemy coś zupełnie innego – kiteboarding. To sport, który ma dość szeroką definicję, ale pewne są dwie rzeczy: musi być woda, no i deska. Ok, trzecia też się przyda – czyli wiatr.

Kiteboarding to po prostu sport deskowy używający latawca jako napędu. Rozróżniamy różne dyscypliny: freeride (jazda dla zabawy), freestyle (styl dowolny), wave (ujeżdżanie fal), racing (wyścigi po trasie). Mniej popularne dyscypliny to big air (wysokie skoki), hang-time (czas lotu), slalom, foilboarding (jazda na hydroskrzydle), czy też skim (kajtowa „deskorolka”).

Kiteboarding w ZSK. Co to oznacza?

Popularność kiteboradingu rośnie w Polsce w szybkim tempie. Statystyki prowadzone przez Polski Związek Kiteboardingu pokazują, że w ostatnich latach rocznie 7 tys. osób uczestniczy w kursach i szkoleniach z zakresu kiteboardingu. Jeszcze więcej robi to indywidualnie bawiąc się z deską nad polskim morzem.

Od teraz można zdobywać certyfikaty z kiteboardingu. Zintegrowany System Kwalifikacji powiększył się bowiem o kwalifikacje, które otrzymały miano „funkcjonującej”. Oznacza to, że odpowiednie Instytucje Certyfikujące mogą wydawać certyfikaty, pod nadzorem podmiotów, które zapewniają ich najwyższą jakość.

Kiteboarding. Jak zdobyć certyfikat?

W ZSK są już trzy takie kwalifikacje za które “odpowiada” jedna z najbardziej uznanych organizacji, czyli Polski Związek Kiteboardingu (jako Instytucja Certyfikująca). Z kolei PZZJ został Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy.

W ramach ZSK można więc zdobyć certyfikat z:

Podstawą ZSK jest prosta zasada: możesz potwierdzić to co umiesz, niezależnie od tego, gdzie się tego nauczyłeś. Czyli, jeśli jesteś trenerem – samoukiem, spędziłeś lata na siłowni, ćwiczyłeś pod okiem wysportowanych kolegów, a potem jeszcze szkoliłeś się z … Youtuba, to ZSK jest czymś dla Ciebie.

Musisz jedynie sprawdzić, co trzeba umieć aby uzyskać certyfikat, sprawdzić się w procesie walidacji, wnieść odpowiednią opłatę i dostajesz ceniony certyfikat, który jest uznawany w Polsce i Unii Europejskiej.

Mapa kwalifikacji ZSK. Znajdź certyfikat i zdobądź go!

.

Facebook
Twitter
LinkedIn