Wręczono certyfikaty z branży ochrony przeciwpożarowej

W siedzibie Centrum Naukowo Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej w Józefowie wręczono pilotażowe certyfikaty potwierdzające zdobycie kwalifikacji "Montaż i konserwacja autonomicznych czujek: tlenku węgla, dymu, ciepła i gazu".
Kwalifikacja formalnie jeszcze nie funkcjonuje. Czeka już tylko na podpisanie umowy pomiędzy ministrem właściwym a wybranym Podmiotem Zewnętrznego Zapewnienia Jakości.
 
Uroczystość wręczenia dokumentów odbyła się 28 maja 2021 r. Uzyskało je 15 druhen i druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Józefowie oraz 10 uczniów z klasy logistycznej z innowacją strażacko-ratowniczą z Zespołu Szkół Nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Otwocku. Wręczenie certyfikatów poprzedziła pilotażowa walidacja wiedzy, umiejętności oraz kompetencji społecznych, przeprowadzona zgodnie z zasadami kwalifikacji rynkowej “Montaż i konserwacja autonomicznych czujek: tlenku węgla, dymu, ciepła i gazu”.
 
 

W ramach wydarzenia podpisano również list intencyjny potwierdzający wolę wzajemnej współpracy w zakresie planowania i organizacji nowej oferty kształcenia praktycznego, a także formalnego potwierdzania zdobytej wiedzy, umiejętności i kompetencji przez młodzież uczącą się w Zespole Szkół Nr 2 im. Marii Skłodowskiej–Curie w Otwocku w oparciu o nowe kwalifikacje rynkowe.

Zobacz nagranie z rozdania certyfikatów

List sygnowali: starosta otwocki Krzysztof Szczegielniak, dyrektor ZS nr 2 w Otwocku Monika Chudek oraz dyrektor CNBOP-PIB st. bryg. dr inż. Paweł Janik. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozostałe artykuły