Technik Informatyk. P-TECH stawia na Rzeszów już po raz drugi

Rzeszów znów zostanie uczestnikiem programu edukacyjnego wprowadzonego przez IBM. Tym razem współpraca obejmie wsparcie w poszukiwanym na rynku zawodzie - Technik Informatyk.

Będzie to już drugie porozumienie w ramach P-TECH zawierane na Podkarpaciu przez Zespół Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Rzeszowie. Pierwsza umowa dotyczyła kwalifikacji Technik Programista, teraz współpraca obejmie wsparcie w zakresie Technika Informatyka

Partnerem biznesowym programu P-TECH jest w tym przypadku firma informatyczna ZETO-RZESZÓW. Instytut Badań Edukacyjnych pełni rolę wspierającą i ekspercką.

Porozumienie zostanie podpisane 31 marca br. w Rzeszowie podczas konferencji SMART SZKOŁA – ZST w SMART CITY – RZESZÓW. Partnerem wydarzenia jest Instytut Badań Edukacyjnych, a wezmą w nim udział przedstawiciele biznesu wspierający edukację: ZETO-RZESZÓW, FIBRAIN, Asseco Poland oraz przedstawiciele Politechniki Rzeszowskiej, którzy objęli patronatem wszystkie zawody Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie.

Konferencja odbędzie się 31.03 o godzinie 10:00. Transmisja online będzie dostępna pod tym linkiem.  rozpocznie się o godz. 10.00, a transmisja online będzie dostępna pod linkiem: 

Technik Informatyk w międzynarodowym programie P-TECH

Porozumienie w ramach programu P-TECH zostanie podpisane przez Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa, Janusza Błażeja, prezesa Zarządu ZETO-RZESZÓW oraz Michała Nowakowskiego, lidera projektu ZSK4 w Instytucie Badań Edukacyjnych.

Uzyskanie kwalifikacji Technik Informatyk umożliwia zatrudnienie we wszystkich gałęziach gospodarki narodowej. To zawód poszukiwany na światowym rynku pracy, dający możliwość prowadzenia własnej działalności w dziedzinie informatyki, zatrudnienia w firmach teleinformatycznych, wykorzystujących sieci komputerowe, oprogramowanie specjalistyczne, jak również na uczelniach. Więcej informacji na temat zalet zdobycia kwalifikacji Technik Informatyk można przeczytać tutaj

IBM wystartowało z globalnym programem edukacyjnym

P-TECH został współtworzony przez IBM w Stanach Zjednoczonych. Pierwsza szkoła przystąpiła do programu w 2011 roku na Brooklynie w ramach współpracy pomiędzy Departamentem Edukacji Miasta Nowy Jork, The City University w Nowym Jorku i IBM. Od tego czasu P-TECH został wdrożony w setkach szkół w kilkudziesięciu krajach. Dziś program skupia setki firm partnerskich i uniwersytetów. 

W Polsce wsparciem merytorycznym programu zajmuje się Instytut Badań Edukacyjnych. Do najważniejszych zadań należy:

  • wsparcie w dialogu wzajemnych potrzeb, wypracowaniu rozwiązań oraz harmonogramu działań
  • wsparcie od strony metodycznej i doradczej procesu opracowania, realizacji programów nauczania i praktyk zawodowych
  • wsparcie rozwoju programu jako rozwiązania modelowego do wykorzystania w budowaniu współpracy przedsiębiorstw i szkół branżowych
  • wsparcie w zakresie zwiększenia korzyści dla uczniów, poprzez dążenie do opisania i włączenia kwalifikacji rynkowych dla uczniów

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

kwiecień 2024

filtruj wydarzenia

Brak wydarzeń