Seminaria nt. Metody Bilansu Kompetencji – podsumowanie maja i czerwca

Maj i czerwiec to najgorętszy okres, jeśli chodzi o seminaria dotyczące prowadzenia bilansu kompetencji przy użyciu Metody Bilansu Kompetencji (MBK) dla grup doradców zawodowych i edukacyjnych. Prowadziliśmy seminaria informacyjne dla grup doradców zawodowych i edukacyjnych w Ełku, Warszawie, Nakle Śląskim, Rybniku, Białymstoku i Olsztynie. 
[ilustracja: Canva]

MBK jest narzędziem pracy doradczej; służy do tego, aby rozpoznać, opisać i udokumentować posiadane kompetencje oraz przygotować plany rozwoju w tym zakresie. Uczestnicy naszych seminariów poznali Metodę Bilansu Kompetencji krok po kroku. Podczas spotkań chętnie dzielili się swoimi obserwacjami i doświadczeniami z codziennej pracy doradcy zawodowego i edukacyjnego, podkreślając jak dużym wyzwaniem jest właściwe pokierowanie zwłaszcza młodych ludzi stojących przed wyborem swojej ścieżki edukacyjnej a następnie zawodowej.

“W obliczu dynamicznych zmian mających miejsce na rynku pracy, to kompetencje stają się kluczowym czynnikiem pozwalającym na spokojne patrzenie w przyszłość, która nadal kryje wiele tajemnic, jeśli chodzi o zawody i stanowiska, które dopiero powstaną. Im więcej kompetencji posiadamy i potrafimy zidentyfikować oraz udowodnić, tym lepsza będzie nasza pozycja na rynku pracy i tym łatwiej znajdziemy zatrudnienie odpowiadające naszemu potencjałowi” powiedziała Katarzyna Pałęcka. 

Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o MBK zapraszamy na nasze seminaria! 

Osoby zainteresowane uczestnictwem w kolejnych bezpłatnych seminariach dotyczących Metody Bilansu Kompetencji zapraszamy do śledzenia informacji o nadchodzących wydarzeniach na stronie: https://kwalifikacje.edu.pl/kalendarz-2/ lub o kontakt pod adresem: info.walidacja@ibe.pl

zrzut ekranu strony głównej witryny Metody Bilansu Kompetencji

Zachęcamy do odwiedzenia strony poświęconej Metodzie Bilansu Kompetencji: https://mbk.ibe.edu.pl/

Z ramienia Instytutu Badań Edukacyjnych seminaria informacyjne prowadziły:

  • Irmina Sokulska – ekspertka kluczowa do spraw walidacji  i uczenia się przez całe życie;
  • Barbara Fijałkowska – główna ekspertka do spraw uczenia się przez całe życie; 
  • Aleksandra Leyk – ekspertka ds. walidacji i szkoleń;
  • Katarzyna Pałęcka – trenerka.

Seminaria informacyjne z Metody Bilansu Kompetencji przeprowadzone zostały w ramach projektu “Wspieranie dalszego rozwoju Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w Polsce (ZSK 6)” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

#FunduszeUE

Facebook
Twitter
LinkedIn