Zrealizowaliśmy cykl stacjonarnych seminariów dotyczących Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji przeznaczonych dla doradców zawodowych

mapa północnej Polski
Wraz z siecią Centrów Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego działających w Wielkopolsce zrealizowaliśmy cykl stacjonarnych seminariów dedykowanych dla doradców zawodowych dotyczących Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.
[ilustracja: Canva]
Od marca do czerwca 2024 r. doradcy zawodowi z Leszna, Piły, Kalisza, Konina i Grodziska Wielkopolskiego wzięli udział w stacjonarnych seminariach pt. „Zintegrowany System Kwalifikacji – aktualizacja wiedzy w kontekście zmiany Ustawy o ZSK”. 

Łącznie odbyło się 5 seminariów. Podczas każdego spotkania prowadzący skupili się zarówno na kwestiach związanych ze zmianami wynikającymi z nowelizacji Ustawy o ZSK jak i zaprezentowali zestaw narzędzi opracowanych przez Instytut Badań Edukacyjnych przydatnych w pracy doradcy zawodowego.

Prowadzący zaprezentowali i omówili takie narzędzia jak:

Organizacja cyklu seminariów nie byłaby możliwa bez ścisłej współpracy z siecią Centrów Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego (CWRKDiZ): CWRKDiZ w Lesznie, CWRKDiZ w Pile, CWRKDiZ w Kaliszu, CWRKDiZ w Koninie i CWRKDiZ w Poznaniu. To dzięki współpracy CWRKDiZ z doradcami zawodowymi w województwie wielkopolskim eksperci Instytutu Badań Edukacyjnych mogli w bezpośrednio dotrzeć do osób zainteresowanych udziałem w seminariach.

Spotkania odbywały się w formule stacjonarnej lub hybrydowej.

Seminaria przygotowali i zrealizowali eksperci ZSK 6: Agnieszka Demichowicz, Jan Kosmowski, Dariusz Sikorski.

#FunduszeUE

Facebook
Twitter
LinkedIn