Program P-TECH na Mazowszu. 14 października podpisanie umowy

14 października 2021 r. w Urzędzie Miejskim w Radomiu odbędzie się konferencja w ramach programu P-TECH. Główny punkt wydarzenia to podpisanie umowy potwierdzającej przystąpienie Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu oraz sześciu radomskich firm do międzynarodowego programu rozwoju edukacyjno-zawodowego zainicjowanego przez IBM.

Celem programu P-TECH jest wsparcie lokalnych społeczności przez odpowiednie przygotowanie młodzieży do pracy w zawodach o specjalności informatycznej, adekwatnie
do potrzeb rynku pracy. Program P-TECH jako wielostronna inicjatywa edukacyjna zapewnia młodym ludziom wsparcie w rozwoju umiejętności naukowych, technicznych i zawodowych. To przykład najlepszego wykorzystania wielostronnego partnerstwa, w ramach którego uczniowie szkół technicznych mogą się rozwijać również w środowisku zawodowym.

W trakcie spotkania podpisane zostanie “Porozumienie w Sprawie Opracowania i Wsparcia Programu P-TECH” przez Urząd Miejski w Radomiu, Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte oraz przedstawicieli radomskich firm: Artex IT Artur Gregorczyk, Humansoft Sp. z o.o., IMD Pawelec Marcin, Masterdev Rafał Łęcki, MRSolutions Sp. z o.o., Radwag Wagi Elektroniczne i Instytut Badań Edukacyjnych.

W trakcie wydarzenia zaplanowano konferencję prasową i wystąpienia przedstawicieli oraz organizacji, które przyczyniły się do finalnego sukcesu, dającego szansę zainicjowania realizacji programu P-TECH na Mazowszu.

Partnerzy:

Urząd Miejski w Radomiu
Instytut Badań Edukacyjnych 
IBM
P-TECH
Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu
Artex IT Artur Gregorczyk
Humansoft Sp. z o.o.
IMD Pawelec Marcin
Masterdev Rafał Łęcki
MRSolutions Sp. z o.o.
Radwag Wagi Elektroniczne

Facebook
Twitter
LinkedIn

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

lipiec 2024

filtruj wydarzenia

Brak wydarzeń