Nowe wydanie Kwartalnika ZSK już do pobrania

Kwartalnik ZSK to publikacja na temat "uczenia się przez całe życie" oraz Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Przygotowany został wspólnie z ekspertami IBE. Zapraszamy do pobrania numeru 2/2021.

W najnowszym wydaniu Kwartalnika ZSK wsłuchujemy się w głosy rynku i zapraszamy do zapoznania się artykułami dotyczącymi kwalifikacji z branż ochrony przeciwpożarowej oraz lakierniczej. Na uwagę zasługuje tekst o systemie Odznaka+, który powstaje w Instytucie Badań Edukacyjnych. Służy do wydawania, przechowywania i zarządzania cyfrowymi certyfikatami w standardzie Open Badges.

Zapraszamy również do lektury artykułów ekspertów IBE dotyczących Mojej Walidacji, badań nt. uczenia się dorosłych oraz narzędzi pomocnych przy opisywaniu kwalifikacji.

Pełne wydanie Kwartalnika ZSK 2/2021 do pobrania w formacie PDF dostępne jest tutaj.

Kwartalnik ZSK 2/2021 – szczegółowy spis treści

Zintegrowany System Kwalifikacji spod znaku jakości i dialogu

W badaniach wypadamy źle, ale jest światełko w tunelu

Kwalifikacje przeciwpożarowe realnym wsparciem bezpieczeństwa Polaków

Wręczono certyfikaty z branży ochrony przeciwpożarowej

Gruntowanie wiedzy – po co i dla kogo?

Czy dorośli się uczą? Pierwsze wnioski z badania IBE

Narzędzia pomocne przy opisywaniu kwalifikacji

Open Badges, czyli jak edukacja dogoni gospodarkę

Moja Walidacja kontra papier

ZSK rośnie w siłę. Kwalifikacji rynkowych stale przybywa

Kwartalnik ZSK

Kwartalnik to baza informacji na temat „uczenia się przez całe życie” oraz Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Ma na celu integrację wokół ZSK oraz IBE środowiska ekspertów zajmujących się rynkiem pracy i uczeniem się przez całe życie – naukowców, doradców zawodowych, specjalistów zajmujących się szkoleniami i HR oraz nauczycieli.

To także miejsce debaty publicznej oraz przestrzeń do przekazywania praktycznej wiedzy. Naszym celem jest informowanie o systemie oraz planach na przyszłość.

 

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn