IBE organizuje konferencję „Uczenie się przez całe życie od umiejętności do kwalifikacji. Trendy, badania, rozwiązania

Uczenie się i edukacja oraz jej rola w rozwoju współczesnego społeczeństwa i gospodarki - to główne tematy konferencji online organizowanej 15 marca 2023 roku.

Eksperci Instytutu Badań Edukacyjnych oraz Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji zapraszają na konferencję „Uczenie się przez całe życie – od umiejętności do kwalifikacji. Trendy, badania, rozwiązania”. Wydarzenie odbędzie się 15 marca 2023 w formule online.

Tematem konferencji jest uczenie się i edukacja oraz jej rola w rozwoju współczesnego społeczeństwa i gospodarki. Podstawą do rozmowy o tym zagadnieniu są najnowsze badania, zrealizowane przez ekspertów Instytutu Badań Edukacyjnych dotyczące aktywności edukacyjnej osób dorosłych w myśl idei uczenia się przez całe życie, cyfrowego poświadczania umiejętności, zapotrzebowania na kompetencje i kwalifikacje w regionalnych branżach wiodących oraz modelu umiejętności nauczyciela w świetle Zintegrowanej Strategii Umiejętności 2030.

Konferencję zwieńczy pogłębiona dyskusja ekspercka przedstawicieli pracodawców, instytucji otoczenia biznesu, środowiska akademickiego i administracji publicznej.

Zapraszamy do rejestracji oraz zapoznania się z programem wydarzenia

Udział w konferencji potwierdzili:

  • Ireneusz Baranowski, Zastępca Dyrektora Instytutu ds. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, IBE
  • dr hab. Barbara Worek, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
  • dr Wojciech Gola, Ekspert kluczowy, IBE
  • dr Dorota Nawrat-Wyraz, Ekspert merytoryczny ds. ZSK, IBE
  • dr Ziemowit Socha, Ekspert merytoryczny ds. ZSK, IBE
  • dr Dominika Walczak, Kierownik Zespołu Badań i Analiz Edukacyjnych, IBE
  • dr Monika Staszewicz, Ekspertka merytoryczna ds. Zintegrowanej Strategii Umiejętności, IBE
  • dr Helena Jędrzejczak, Ekspertka merytoryczna ds. ZSK, IBE
  • dr Małgorzata Osowska, Ekspertka merytoryczna ds. ZSK, IBE

Konferencja współfinansowana jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „Wsparcie rozwoju ZSK w szczególności na poziomie regionalnym poprzez wdrażanie rozwiązań i inicjatyw skierowanych do użytkowników końcowych systemu – ZSK4”.

Facebook
Twitter
LinkedIn