Turystyka. Sprawdź kwalifikacje turystyczne w ZSK

Jeśli waszą pasją jest turystyka, uwielbiacie zwiedzać, a przy tym opowiadać o tym innym, to dobrze trafiliście. W Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji mamy ciekawe kwalifikacje związane z tą branżą,

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego obchodzony jest 21 lutego. Ta niezwykle ciekawa inicjatywa została zainicjowana w 1989 roku przez Światową Federację Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych (World Federation of Tourist Guide Associations – WFTGA). W tym dniu przewodnicy promują swój zawód m.in. oprowadzając za darmo mieszkańców danego terenu oraz turystów. 

Z tej okazji chcemy przypomnieć, że w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji znajdują się kwalifikacje rynkowe związane z tą branżą. Dzięki nim możecie zdobyć certyfikat uznawany w całej Polsce i rozpoznawalne w Unii Europejskiej. Stąd już tylko krok do ciekawej pracy i kariery w branży turystycznej.

Kwalifikacje rynkowe w turystyce

W Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji nie jest ważne, w jaki sposób zdobyło się wiedzę i umiejętności. Mogą to być kursy albo po prostu doświadczenie wynikające z pasji i zainteresowań. Ważne natomiast jest to, że jeśli poddacie się walidacji (czyli sprawdzeniu) przeprowadzoną przez Instytucję Certyfikującą, to – w przypadku pozytywnego wyniku – otrzymacie certyfikat potwierdzający kwalifikacje. 

Wszystkie kwalifikacje zebrane są w Zintegrowanym Rejestrze Kwalifikacji, gdzie w prosty sposób można sprawdzić, co trzeba umieć, i jakie dokumenty zgromadzić, aby podejść do walidacji. Opisane są również efekty uczenia się, Instytucje Certyfikujące oraz inne, ważne informacje, które mogą Was przybliżyć do zdobycia certyfikatu.

Oto kwalifikacje turystyczne, które pozwalają już teraz na uzyskanie certyfikatu:

Już niedługo będzie można zdobyć certyfikat z organizowania wycieczek górskich, przewodnictwa turystycznego oraz prowadzenia spływów kajakowych.

Mapa kwalifikacji ZSK. Wybierz branżę i zdobądź certyfikat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn