IBE nagrodzone za opracowanie systemu Odznaka+

Już po raz drugi Instytut Badań Edukacyjnych otrzymał prestiżowe wyróżnienie – Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju. Tym razem kapituła przyznała nagrodę w kategorii „Marka Przyszłości” za opracowanie innowacyjnego Systemu Odznaka+.

Forum Inteligentnego Rozwoju odbyło się w dniach 6-7 czerwca br. w Uniejowie. Na uroczystej gali przedstawiciele Instytutu Badań Edukacyjnych po kolejny odebrali wyróżnienie. Warto bowiem przypomnieć, że w 2021 r. IBE otrzymało Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju za rozwój Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w naszym kraju.

Forum Inteligentnego Rozwoju to jedna z inicjatyw, które łączą często odległe od siebie dziedziny, jak nauka, biznes, edukacja, rynek pracy i nowe technologie. Tym samym pozwalają na integrację różnych środowisk, wypracowanie nowych narzędzi i rozwiązań, służących całemu społeczeństwu. W naszej codziennej pracy w Instytucie Badań Edukacyjnych, prowadzimy interdyscyplinarne projekty, które mogliśmy tutaj, w Uniejowie zaprezentować. Jednym z nich jest Zintegrowany System Kwalifikacji, nad wdrażaniem którego IBE czuwa od kilku lat. To ogromna satysfakcja, że nasze wysiłki zostały dostrzeżone przez organizatorów Forum i już po raz drugi otrzymaliśmy Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju – powiedział Ireneusz Baranowski, Zastępca Dyrektora IBE ds. ZSK tuż po odebraniu statuetki.

Forum Inteligentnego Rozwoju to kongres projektów przyszłości dla inteligentnego rozwoju, przygotowany przez specjalistów ds. promocji badań, innowacji i inwestycji dla projektantów nowych rozwiązań oraz inwestorów reprezentujących inteligentne specjalizacje. 

Szacuje się, że 80 proc. uczestników FIR stanowią osoby pracujące nad innowacyjnymi projektami, które w przyszłości mogą trafić na rynek. W IBE od kilku lat pracowaliśmy nad koncepcją, a obecnie jesteśmy na etapie wdrażania pilotażu Systemu Odznaka+, dlatego doskonale czujemy się w gronie podobnie kreatywnych i prowadzących zaawansowane technologicznie projekty osób – podkreślił z kolei Michał Nowakowski, lider projektu ZSK 4, odpowiedzialny za opracowanie i wdrażanie Systemu Odznaka+.

Lider projektu tłumaczył też zainteresowanym czym charakteryzuje się nagrodzony projekt. 

Odznaka+ to aplikacja webowa, która została zaprojektowana z myślą o osobach, które chciałyby przechowywać dokumentację swoich osiągnięć w jednym, bezpiecznym, wirtualnym miejscu. Już niedługo każdy, właśnie dzięki Odznace+, będzie mógł w nowoczesnej formie pokazać potencjalnemu pracodawcy co potrafi. To także ogromne ułatwienie oraz oszczędność czasu i pieniędzy dla rekruterów i pracodawców

Przewidywany termin wdrożenia Systemu Odznaka+ do powszechnego użytku w Polsce to przełom 2022/2023 roku.

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju trafia od 6 lat w ręce innowatorów, inwestorów, oraz organizacji, których sposób działania wpływa na inteligentny i zrównoważony rozwój społeczeństwa oraz gospodarki.

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn