wrzesień 2022

19wrz09:0013:00Wojewódzka Konferencja Doradców Zawodowych „Relacje między rynkiem pracy a zadaniami szkoły”Konferencja

Szczegóły spotkania:

Celem konferencji jest:

• Podkreślenie znaczenia poznawania własnych zainteresowań i predyspozycji zawodowych;
  • Promowanie szkolnictwa branżowego wśród nauczycieli – doradców zawodowych i pracowników jednostek samorządu terytorialnego;
  • Poszerzenie wiedzy na temat dynamicznie zmieniającego się rynku pracy;
  • Korelacja kształcenia z potrzebami rynku pracy;
  • Promowanie uczenia się przez całe życie.

Konferencja jest elementem realizacji kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023:

• Doskonalenie systemu kształcenia zawodowego we współpracy z pracodawcami – wdrażanie Zintegrowanej Strategii Umiejętności 2030.
  • Wsparcie nauczycieli i innych członków społeczności szkolnych w rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych uczniów, w szczególności z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.

Uczestnicy: doradcy zawodowi, pracodawcy, pracownicy JST

Liczba uczestników: 130

Organizator: Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty oraz Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o.

Udział IBE:
Patronat, Prelekcja „Kwalifikacje rynkowe w ZSK jako dodatkowy atut absolwentów szkół branżowych i technicznych na rynku pracy” – regionalny lider ds. ZSK Marzanna Bogacka, Stoisko promujące ZSK.

LINK do ogłoszenia na stronie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy:

(Poniedziałek) 09:00 - 13:00