Zapraszamy do Ełku na konferencję „Kompetencje w przemyśle jachtowym w kontekście Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji”

2. października widzimy się na Mazurach! Podyskutujemy o najważniejszych kwestiach dotyczących branży jachtowej.

Szczegółowy program i link do zapisów: na stronie wydarzenia.

Dlaczego właśnie Warmińsko-Mazurskie jest tak atrakcyjną dla przemysłu jachtowego lokalizacją? Przede wszystkim ze względu na bogactwo wód i tradycję żeglarstwa, lecz również ze względu na synergię płynącą z potencjału turystycznego oraz istniejącej (i wciąż rozbudowywanej) infrastruktury żeglarskiej.

Żaden przemysł nie rozwinie się jednak bez wykwalifikowanych fachowców. Dlatego tak ważna jest współpraca pomiędzy biznesem, a szkolnictwem branżowym i uczelniami.

O tym, między innymi, będziemy dyskutować podczas konferencji.

O czym jeszcze porozmawiamy?

• o uczeniu się przez całe życie i o tym, dlaczego to takie ważne;
  • o roli Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w uczeniu się przez całe życie;
  • o kwalifikacjach i kompetencjach;
  • o możliwościach wsparcia  oferowanego przez IBE pracodawcom i przedsiębiorcom;
  • o organizacji procesu szkolenia w przemyśle jachtowym;
  • o współpracy szkoły z pracodawcami w przemyśle jachtowym oraz o roli patronatów w rozwijaniu umiejętności;
  • o przemyśle jachtowym w Polsce i na świecie;
  • o zrównoważonym rozwoju;
  • o aktualnych wyzwaniach.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji wszystkich zainteresowanych powyższą tematyką, a w szczególności:

• profesjonalistów z przemysłu jachtowego;
  • pracodawców, pracowników działu HR, instytucji otoczenia biznesu;
  • przedstawicieli oświaty, szkół wyższych, instytucji szkoleniowych;
  • przedstawicieli instytucji i organizacji związanych z rynkiem pracy, publicznych służb zatrudnienia oraz podmiotów kształtujących i realizujących polityki publiczne w zakresie edukacji.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Więcej informacji, w tym szczegółowy program i link do zapisów, znajduje się na stronie wydarzenia.

Instytut Badań Edukacyjnych w Warszawie w ramach projektu „Wspieranie dalszego rozwoju Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w Polsce” organizuje cykl 9 regionalnych konferencji pod hasłem „Branża – wczoraj, dziś i jutro”, których celem jest przekazanie aktualnej wiedzy na temat najnowszych trendów, innowacji i rozwoju w danej branży. Konferencje są platformą do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie wdrażania rozwiązań dostępnych w ramach Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, a także stają się okazją do nawiązania współpracy pomiędzy podmiotami z danej branży.

Więcej o cyklu konferencji: https://kwalifikacje.edu.pl/branza-wczoraj-dzis-i-jutro/

#FunduszeUE