Forum Edukacji Dorosłych to coroczna konferencja dla społeczności elektronicznej platformy na rzecz uczenia
się dorosłych w Europie – EPALE. Organizowana jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji oraz
działające w jej ramach Krajowe Biuro EPALE.
W tym roku VII Forum Edukacji Dorosłych zaplanowano na 15-16 listopada w Hotelu Mercure w Warszawie. Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej, a wstęp jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie aktywnego konta na platformie EPALE. Link do rejestracji dostępny jest poniżej.
Zarejestruj się na VII Forum Edukacji Dorosłych!
Forum Edukacji Dorosłych zaprasza wszystkich zainteresowanych edukacją dorosłych, a w szczególności edukatorów, trenerów, przedstawicieli działów HR i osoby odpowiedzialne za rozwój pracowników, przedstawicieli muzeów i bibliotek oraz innych instytucji kultury, pracowników uczelni oraz Uniwersytetów III Wieku, nauczycieli szkół dla dorosłych, doradców zawodowych i edukacyjnych.
Program Forum został podzielony na 4 bloki tematyczne: Rewolucje w umiejętnościach, Społeczności uczące się, Kreatywność i kultura oraz Edukacja młodych dorosłych. Są to priorytetowe obszary wskazane przez Komisję Europejską, na których koncentrujemy się w tym roku na EPALE. Program VII Forum Edukacji Dorosłych dostępny jest tutaj.
ZSK oraz Metoda Bilansu Kompetencji na VII Forum Edukacji Dorosłych
Podczas Forum wystąpią eksperci Instytutu Badań Edukacyjnych. W bloku Rewolucje w umiejętnościach wystąpi lider projektu ZSK5 Maciej Tauber, który z referatem “Krajobraz uczenia się dorosłych w Polsce w świetle badań Instytutu Badań Edukacyjnych”. Podczas wystąpienia omówi wyniki badań oraz projektów realizowanych przez IBE w obszarze uczenia się przez całe życie: Uczenie się dorosłych Polaków, Ścieżki edukacyjne uczących się dorosłych w Polsce, Badanie rozpoznawalności Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK) i Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji (ZRK).
Z kolei w bloku Warsztaty EPALE ekspertki Roksana Pierwieniecka i Barbara Fijałkowska opowiedzą o Metodzie Bilansu Kompetencji. Służy ona do tego, aby rozpoznać, opisać i udokumentować posiadanie kompetencji oraz przygotować plany rozwoju w tym zakresie. MBK została opracowana w 2015 roku przez Instytut Badań Edukacyjnych i Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, gdzie po dziś dzień jest stosowana.
Nauka nie kończy się nigdy. Zobacz, dlaczego to takie ważne!