70 lat Instytutu Badań Edukacyjnych

Dyrektor IBE dr hab. Robert T. Ptaszek przybliża najważniejsze obszary działań Instytutu i omawia wybrane projekty. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem.

Szanowni Państwo,

w tym roku Instytut Badań Edukacyjnych obchodzi swoje 70-lecie.   Siedem dekad Instytutu to równocześnie opowieść o historii polskiej oświaty, jej przemianach, reformach i wydarzeniach godnych odnotowania.  Dziś z dumą mogę stwierdzić, że trudno myśleć o monitorowaniu i badaniu polskiego systemu edukacji bez naszego Instytutu.

To IBE odpowiada za organizację i przeprowadzanie krajowych edycji międzynarodowych badań porównawczych, takich jak PISA, PIRLS, TIMSS – w których biorą udział tysiące dzieci i setki szkół!

Od kilku lat odpowiadamy także za wdrażanie Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji i wspieramy szeroko rozumianą politykę edukacyjną.

Wnieśliśmy swój wkład w prace nad Zintegrowaną Strategią Umiejętności 2030, która określa ramy strategiczne polityki na rzecz rozwoju umiejętności w Polsce.  Jako inicjator lub partner uczestniczymy w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych, przygotowujemy raporty, sporządzamy ekspertyzy, pełnimy także funkcje doradcze.

A to tylko część dorobku Instytutu Badań Edukacyjnych. Aby poznać nas lepiej, zachęcam Państwa do śledzenia działań i odwiedzania kanałów informacyjnych IBE.

Dr hab. Robert T. Ptaszek, dyrektor IBE

Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozostałe artykuły