O ZSK na największych targach motoryzacyjnych w Europie Środkowej

W ubiegły weekend odbyła się kolejna edycja największych targów motoryzacyjnych w Europie Środkowej – Motor Show. Jednym z wystawców był Instytut Badań Edukacyjnych, który zaprezentował uczestnikom informacje na temat Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Trwające cztery dni, od czwartku 28 do niedzieli 31 marca, Targi Poznań Motor Show 2019 zgromadziły przedstawicieli kilkuset podmiotów z branży motoryzacyjnej – m.in. producentów samochodów i opon, dealerów, firm petrochemicznych oraz lakierniczych. Na Targach mile widziane były zarówno osoby związane z sektorem zawodowo, jak i po prostu miłośnicy motoryzacji.

Ferrari, konkursy i… kwalifikacje

W programie wydarzenia każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jak co roku na Motor Show odbyły się premiery nowych modeli wielu światowych marek oraz aut koncepcyjnych. Przedstawiciele biznesu mogli wziąć udział w licznych panelach dyskusyjnych poświęconych tematyce branżowej, a pozostali goście – w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Wystawcy przygotowali dla gości Targów liczne atrakcje: można było zrobić sobie zdjęcie w samochodach takich marek jak Ferrari czy Lamborghini, obejrzeć imponującą kolekcję Oldtimerów lub pokaz ekstremalnej jazdy na motocyklu, czy też przejechać się w pełni elektrycznym autem Audi e-tron. Atrakcyjny program Targów przyciągnął prawdziwe tłumy! Jednym z wystawców na Targach był Instytut Badań Edukacyjnych, którego stoisko również cieszyło się sporym zainteresowaniem uczestników imprezy. Obecność IBE na Targach związana była m.in. z powstawaniem Sektorowej Ramy Kwalifikacji w branży moto.

Kwalifikacje w branży motoryzacyjnej

Przy stoisku IBE goście mogli porozmawiać o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji albo zapoznać się z drukowanymi materiałami na temat działania systemu. Ponadto w sobotę 30 marca odbyła się debata na temat Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, w której udział wzięli reprezentanci branży oraz przedstawiciele IBE. Zgromadzeni dyskutowali o potrzebach rynku pracy w branży motoryzacyjnej, sytuacji w szkołach branżowych i korzyściach, jakie ZSK może przynieść sektorowi poprzez przygotowanie lepszych kadr. Podczas debaty szukano także odpowiedzi na pytanie, czy edukacja formalna w dzisiejszych czasach odpowiada na potrzeby rynku pracy. Poruszony został również temat komplementarności kwalifikacji rynkowych i kwalifikacji uzyskanych w drodze uczenia się formalnego.

Obszerniejszą relację z imprezy znajdziecie na stronie internetowej  organizatora. Zachęcamy też do śledzenia naszej strony oraz mediów społecznościowych, gdzie już wkrótce opublikowane zostaną nowe materiały z Targów.

LINK PO PODSUMOWANIA IMPREZY