ZSK na IX Salonie Edukacji Zawodowej i Technicznej w Rzeszowie

2 tys. uczniów i nauczycieli wzięło udział w targach, które odbyły się w ramach IX Salonu Edukacji Zawodowej i Technicznej. Podczas wydarzenia z wystąpieniem pojawił się Michał Nowakowski, lider projektu ZSK4 oraz regionalni liderzy z Podkarpacia.

2 marca na Politechnice Rzeszowskiej odbyły się targi w ramach IX Salonu Edukacji Zawodowej i Technicznej. W wydarzeniu wzięło udział ponad 2 tys. uczniów i nauczycieli ze szkół województwa Podkarpackiego. Podczas wydarzenia, organizowanego przez Stowarzyszenie Klaster Edukacji Zawodowej i Technicznej, na uczestników czekało wiele atrakcji, m.in. pokaz mody, debata uczniowska oraz liczne konkursy.

Jednocześnie targom towarzyszyła konferencja “Dobry zawód – lepsza przyszłość”. Z wystąpieniem pojawił się Michał Nowakowski, lider projektu ZSK4. W części wystawienniczej, regionalni liderzy z Podkarpacia, przybliżyli gościom temat Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Od lewej: Aleksandra Tomsia – IBE, dr hab. inż. Lesław Gniewek, prof. PRz – Prorektor ds. nauki Politechniki Rzeszowskiej, Michał Nowakowski – Lider Projektu IBE, Aneta Czarniecka – IBE, Eugeniusz Bury – Wicedyrektor ZST w Rzeszowie (zdjęcia: Politechnika Rzeszowska)

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli m.in.: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Podkarpacki Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Rzeszowa, Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, Politechnika Rzeszowska.

Dzięki zaangażowaniu i pełnieniu roli partnera wydarzenia, Instytut Badań Edukacyjnych po raz kolejny włączy się w wspieranie budowania połączeń pomiędzy edukacją a światem pracy w regionie.