Zintegrowany System Kwalifikacji wsparciem dla rewolucji przemysłowej

W Grudziądzu odbyła się konferencja "Kwalifikacje rynkowe - kwalifikacjami przyszłości". Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem z tego wydarzenia.

W dobie czwartej rewolucji przemysłowej kwalifikacje rynkowe to ogromna szansa na sprostanie wyzwaniom przyszłości. Mogą one wesprzeć współpracę przemysłu z systemem oświaty wykorzystując potencjał instytucji certyfikujących funkcjonujących w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji.

Dlatego 29 listopada 2021 r. w Grudziądzu odbyła się konferencja “Kwalifikacje rynkowe – kwalifikacjami przyszłości”. W spotkaniu wziął udział Ireneusz Baranowski, zastępca dyrektora IBE ds. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz Maciej Tauber, lider projektu “Wspieranie funkcjonowania i doskonalenie ZSK na rzecz wykorzystania oferowanych w nim rozwiązań do realizacji celów strategii rozwoju kraju”.

Kwalifikacje rynkowe – kwalifikacjami przyszłości. Opis konferencji

Eksperci Instytutu Badań Edukacyjnych opowiedzieli o zaangażowaniu Instytutu w rozwój kwalifikacji rynkowych w Polsce. Podczas konferencji omówiono zasady działania Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz zdobywania kwalifikacji CNC:

Wyjaśnione podstawy funkcjonowania Instytucji Certyfikującej, walidacji oraz PZZJ. Ponadto, wszyscy zainteresowani potwierdzaniem kwalifikacji oraz ich certyfikowania, mogli zapoznać się z przygotowanymi materiałami.

Wśród zaproszonych gości i prelegentów byli m.in. prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, wiceprezydent Grudziądza Róża Lewandowska, sekretarz Miasta Grudziądza Andrzej Cherek, kujawsko-pomorski wicekurator Oświaty Maria Mazurkiewicz oraz naczelnik Wydziału Kwalifikacji w Departamencie Jednostek Nadzorowanych i Podległych w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Natalia Pawłowska.

Zobacz wystąpienie Ireneusza Baranowskiego, zastępcy dyrektora IBE ds. ZSK

Oprócz tego w konferencji wzięli udział dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele branży przemysłowej.

Organizatorem konferencji była firma Artur Grochowski Mechatronik oraz Centrum Kształcenia Zawodowego w Grudziądzu.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

lipiec 2024

filtruj wydarzenia

Brak wydarzeń