XI Małopolski Dzień Uczenia się. Ruszyła akcja #PostawNaRozwój

8 czerwca obchodzimy Małopolski Dzień Uczenia się. Tym razem w zupełnie innej, zmienionej formule. Zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi materiałami wideo.

Instytut Badań Edukacyjnych oraz ZSK włączyły się w akcję Małopolskiego Dnia Uczenia. Koordynatorem regionalnym jest Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, ale w to wydarzenie zaangażowanych jest ponad 50 partnerów z całej Małopolski. W tym roku akcja organizowana jest pod hasłem „Postaw na rozwój – zaprojektuj swoją przyszłość zawodową”.

#PostawNaRozwój – ucz się niezależnie od wieku

„W dzisiejszych czasach rozwój, osobisty czy zawodowy, jest coraz łatwiejszy. Nowe technologie, szybki dostęp do informacji powodują, że uczenie się może przebiegać niemal niezauważenie. Rozwijamy się na różne sposoby i coraz częściej zupełnie samodzielnie. Jednak ważne jest, aby stale motywować się do działania. Uczyć można się w różny sposób, niezależnie od wieku i stanowiska. Najważniejsze jest, by wiedzieć jak zrobić to efektywnie i adekwatnie do swoich potrzeb – przekonuje wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

„Umiejętność uczenia się, samodzielnego znajdowania informacji i korzystania z wiarygodnych źródeł to w obecnych czasach konieczność, szczególnie, że pracodawcy poszukują osób z takimi właśnie kompetencjami” – mówi Jan Gąsienica-Walczak, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Małopolski Dzień Uczenia się – wideo z akcji #PostawNaRozwój

Jak się rozwijać w Małopolsce?

Przede wszystkim korzystając z projektów i przedsięwzięć realizowanych przez instytucje województwa małopolskiego.

Dla pracujących bez wyższego wykształcenia

Projekty „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa”, czyli profesjonalne doradztwo zawodowe oraz 85% dofinansowanie do szkoleń i kursów w formie bonów. Więcej informacji na stronie

Dla pracujących z wyższym wykształceniem

Projekt „Kierunek Kariera” otworzy się 14 czerwca. Osoby pracujące, z wyższym wykształceniem skorzystają w nim z doradztwa online oraz bonów na szkolenia komputerowe, językowe, z zarządzania projektami, a także prawo jazdy A, B i B+E, z 85% dofinansowaniem.

Dla młodych, pracujących, z tzw. niskimi dochodami

Projekt „Łap Skilla!”, w którym już w lipcu kolejna rekrutacja. Więcej informacji na stronie.

Dla powracających z zagranicy

Projekty „Wróć z POWERem” i „Nowy Start w Małopolsce”. Więcej informacji na stronie.

A dla młodzieży zainteresowanej rozwojem edukacyjnym i zawodowym

Festiwal Zawodów, o którym więcej na stronie.