Wykorzystanie sektorowych ram kwalifikacji w praktyce. WEBINAR ODWOŁANY

Już w piątek 19 czerwca odbędzie się webinar „"Wykorzystanie sektorowych ram kwalifikacji - doświadczenia współpracy z przedsiębiorstwami". Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Ze względu na nieprzewidziane trudności organizacyjno-techniczne webinar został odwołany. Przepraszamy za niedogodności. Już wkrótce wrócimy do Państwa z nowym terminem.

W ostatnich latach, w ramach rozwoju Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w Polsce, zostało opracowanych kilkanaście sektorowych ram kwalifikacji (SRK). Mają one służyć dostosowaniu systemowych rozwiązań w zakresie uczenia się przez całe życie do specyfiki i potrzeb danego sektora. W chwili obecnej zaczynamy drugą fazę rozwoju tych narzędzi, polegającą na wykorzystaniu ich w praktyce działalności podmiotów branżowych.

W trakcie webinarium zostaną omówione doświadczenia pilotażowych projektów wdrażania SRK w pięciu sektorach: telekomunikacji, turystyki, budownictwa, bankowości oraz przemysłu mody. W trakcie tych przedsięwzięć nawiązaliśmy współpracę z ważnymi przedsiębiorstwami z poszczególnych sektorów (m.in. Polkomtel, Pekao, Budimex). Przy wykorzystaniu SRK zostały opracowane różne narzędzia wsparcia HR, takie jak audyty kompetencji czy projekty nowych kwalifikacji dla pracowników przedsiębiorstw.

Spotkanie poprowadzi Andrzej Żurawski, ekspert ds. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji z Instytutu Badań Edukacyjnych.

Podobne wpisy:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Close Menu
X
Skip to content