Szkoła w Chmurze – nowoczesne formy edukacji

Innowacje i nowe technologie śmiało wkraczają w różne obszary naszego życia. To, co jeszcze 15-20 lat temu było nie do pomyślenia, dzisiaj pomału staje się standardem. Przykładem jest Szkoła w Chmurze – alternatywa dla tradycyjnych form edukacji.

Czym jest Szkoła w Chmurze?

Szkoła w Chmurze to jeden z najbardziej znanych przykładów edukacji domowej, który umożliwia zrealizowanie podstawy programowej obowiązującej w szkołach podstawowych i liceach ogólnokształcących. W przeciwieństwie do tradycyjnych placówek oświatowych, uczniowie mogą uczyć się z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Ich postępy są sprawdzane w formie egzaminów rocznych, po zaliczeniu których otrzymują świadectwo szkolne. Jest to możliwe dzięki rozbudowanej platformie edukacyjnej i możliwości skorzystania z konsultacji online udzielanych przez ekspertów w wybranej dziedzinie.

Szkoły online – czy warto?

Szkoły online to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą samodzielnie kształtować swoją ścieżkę rozwoju. W porównaniu do stacjonarnych form edukacji zdecydowanie ułatwiają realizowanie planów i pozwalają zaoszczędzić cenny czas. To także możliwość indywidualnego podejścia do rozwoju dziecka, co w przypadku tradycyjnych szkół nie zawsze jest możliwe. Uczniowie zdobywający wiedzę w szkołach online podkreślają, że taka forma edukacji wpływa korzystnie na rozwijanie ich prawdziwych pasji i zainteresowań. A te z czasem mogą stać się konkretnymi kompetencjami zawodowymi i ułatwić odnalezienie się na rynku pracy.

Edukacja domowa nie tylko dla dzieci i młodzieży

Szkoła w Chmurze jest projektem przeznaczonym dla osób, które są objęte obowiązkiem szkolnym, a zatem nie ukończyły jeszcze 18 lat. Osoby dorosłe, którym zależy na rozwijaniu swoich kompetencji, mogą skorzystać z innych form edukacji online. Coraz więcej kursów i szkoleń jest organizowanych na platformach e-learningowych, z których możesz korzystać w dowolnym czasie. Co ciekawe, niektóre uczelnie wyższe umożliwiają ukończenie studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych na zasadach podobnych do tych, które obowiązują w Szkole w Chmurze.

Potwierdzenie swojej wiedzy bez konieczności edukacji stacjonarnej jest także możliwe dzięki Zintegrowanemu Systemowi Kwalifikacji. Do zdobycia powszechnie uznawanego certyfikatu nie są Ci potrzebne szkolenia. Nie ma także znaczenia, w jaki sposób zdobędziesz swoją wiedzę. Możesz bazować na dotychczasowym doświadczeniu lub samodzielnie przygotować się do egzaminu w domu – liczą się realne kompetencje! Chcesz poznać szczegóły? Sprawdź, w jaki sposób możesz zdobyć certyfikat.

Czy do projektów takich jak Szkoła w Chmurze należy przyszłość edukacji? Zdecydowanie tak – i to nie tylko ze względu na nowoczesność formy zdobywania wiedzy i umiejętności. Wraz z rozwojem technologii zmienia się również rynek pracy. Współczesne firmy stawiają na pracowników, którzy potrafią samodzielnie zdobywać wiedzę i dobrze odnajdują się w wirtualnym środowisku pracy. Edukacja online z pewnością Ci w tym pomoże. Jeśli zastanawiasz się, czy samodzielna nauka w środowisku wirtualnym jest dla Ciebie, sprawdź, jak się uczyć przez internet.

Odznaka+. Nowoczesny system dla edukacji – zobacz nagranie