Przyszłość to druk 3D. Jak znaleźć kreatywną pracę?

Nie ma ukrywać: druk 3D to ostatnio jeden z najgorętszych trendów. Wyjaśniamy, jak wykorzystać modę i rozpocząć przygodę z nowoczesnym zawodem.

Drukarki 3D oraz drony to sprzedażowy hit ostatnich lat. Niemal każdy sklep z elektroniką oferuje promocyjne pakiety tego futurystycznego sprzętu. Sporo osób już z niego korzysta, a branża rozwija się w bardzo szybkim tempie. To już nie tylko zabawa i hobby. Dla wielu osób to wykorzystanie umiejętności i szansa na dobrze płatne zajęcie.

Obsługiwania druku 3D czy dronów można nauczyć się samemu. Nie ma przecież „szkół”, którego tego uczą, choć całkiem możliwe, że zaraz powstaną. Dlaczego? Bo obie technologie są poszukiwane na rynku. Przykładowo, druk 3D pozwala na znalezienie pracy w dziale produkcji oraz utrzymania ruchu w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Ale nie tylko. Prawie wszystkie nowoczesne branże potrzebują fachowców „przyszłości”: lotnictwo, kolej, motoryzacja, medycyna, przemysł jachtowy, czy wręcz media i rozrywka!

Co ciekawe, osoba, która we własnym zakresie nauczyła się obsługiwać drukarkę 3D lub sterować dronem, może potwierdzić swoje umiejętności i zdobyć poszukiwany na rynku certyfikat. To tylko krok od znalezienia prac przyszłości, a co za tym idzie – niebotyczne wręcz zarobki.

Rób, to co lubisz i zarabiaj na tym

Z pomocą przychodzą rozwiązania, które funkcjonują w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji. Ważne jest w nim to, co potrafimy, jakie mamy umiejętności, a nie to, gdzie się tego wszystkiego nauczyliśmy.

W ZSK mamy kwalifikację „Programowanie i obsługiwanie procesu druku 3D”, która jest dokładnie opisana. Sprawdzisz tam, do kogo jest skierowana, co trzeba umieć, jakie są szanse na pracę, oraz jak potwierdza się umiejętności, czyli przechodzi walidację. Potem zgłaszasz się do odpowiedniej Instytucji Certyfikującej, podchodzisz do egzaminu, dokonujesz opłaty i… dostajesz certyfikat, który jest uznawany w Polsce i rozpoznawalne w całej Unii Europejskiej.

Jeśli chodzi o druk 3D to na pewno trzeba umieć …obsługiwać drukarkę. Niby żart, ale niektórzy mogą o tym nie wiedzieć. Trzeba znać się na technologiach druku, CAD, czy dokumentacji technicznej.

Skomplikowane? Nie ma problemu, pomożemy. Sprawę ułatwił nam kanał Do Roboty, który sprawdził, jak wygląda praca przy druku 3D. Zresztą, zobaczcie sami.

Do Roboty x ZSK. Druk 3D to kwalifikacja przyszłości!

Znajdź kwalifikację i zdobądź certyfikat

Ale ZSK to nie tylko druk 3D. To wiele ciekawych kwalifikacji:

Wszystko zależy bowiem od zainteresowań, elastyczności i zdolności przystosowania się do nowych okoliczności. Zintegrowany System Kwalifikacji może w tym Polakom bardzo pomóc. Poniżej zamieszczamy przydatną mapkę z kwalifikacjami oraz namiarami na Instytucje Certyfikujące. 

 

 

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn