Praca w domu dla mam

Czas poświęcony na wychowywanie dzieci nie musi oznaczać utraty niezależności finansowej. Obecnie istnieje wiele możliwości zarobku i rozwijania kariery zawodowej dla mam. Można pracować przez internet w elastycznym wymiarze godzin i jednocześnie opiekować się dzieckiem. 

Praca w domu dla mam – korepetycje i kursy online

Udzielanie korepetycji czy organizowanie kursów internetowych jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które mają wiedzę w danej dziedzinie. Obecnie zapotrzebowanie na kursy językowe, korepetycje z różnych przedmiotów szkolnych, szkolenia marketingowe czy sprzedażowe jest bardzo duże i warto to wykorzystać. Można również prowadzić kursy makijażu czy stylizacji paznokci. Praca z kursantami wymaga dyspozycyjności w konkretnych godzinach. Jeśli maluch ma stałe pory snu w ciągu dnia, przebywa w żłobku lub przedszkolu, można z góry ułożyć grafik pracy. 

Praca dla mam – opieka dzienna nad dziećmi

Obecnie coraz trudniej znaleźć zaufaną opiekunkę do dzieci, która byłaby dyspozycyjna na cały etat. Jednak mamy, które opiekują się własnym dzieckiem, mogą „wziąć pod skrzydła”  również inne dzieci w podobnym wieku. Maluchy będą miały towarzystwo do zabawy, a mama całkiem dochodowe źródło zarobku. Opieka nad dziećmi wymaga dużej cierpliwości i oznacza więcej obowiązków, dlatego należy mierzyć siły na zamiary i zdawać sobie sprawę z własnych ograniczeń.

Praca dla mamy w domu – wirtualna asystentka

Wirtualna asystentka to bardzo szerokie pojęcie. W zależności od firmy, zadania mogą obejmować ustalanie grafiku szefa, planowanie spotkań, zarządzanie wiadomościami e-mail, prowadzenie profili społecznościowych czy kontakty z klientami. Asystentka może być wielozadaniowa, jak i specjalizować się w jednej dziedzinie.

Obsługa biura – potwierdź kwalifikację i znajdź pracę

Warto wypisać swoje mocne strony i szukać zatrudnienia zgodnego z własnymi umiejętnościami i wiedzą. Jakie jeszcze możliwości daje praca z domu? Oferty są różnorodne, dlatego warto poszukać firmy, która zapewnia pracę zdalną w określonych godzinach, na pół etatu czy z możliwością ustalania własnego grafiku.

Praca dla matki z dzieckiem – produkty handmade

Rzeczy handmade cieszą się obecnie ogromną popularnością. Mamy, które relaksują się, tworząc własne wyroby, mogą z powodzeniem na nich zarabiać. Można sprzedawać własnoręcznie wykonaną biżuterię, ubrania, zabawki, obrazy, makramy, świeczki zapachowe, kosmetyki, wazony, ozdobne pudełka czy dekoracje ślubne i weselne – możliwości są nieograniczone. Istnieje wiele platform internetowych umożliwiających sprzedaż produktów handmade, zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. 

Praca z domu dla mam – copywriterka, translatorka 

Mamy, które mają „lekkie pióro” oraz dobrze znają zasady interpunkcji i ortografii, mogą zarabiać, wykorzystując te umiejętności. Agencje marketingowe często potrzebują copywriterek, korektorek czy tłumaczek. Dużą zaletą tego rodzaju pracy jest elastyczność i możliwość indywidualnego ustalania grafiku. Można też prowadzić blogi dla klientów, tworzyć artykuły poradnikowe, opisy produktowe, e-booki i hasła reklamowe.

Przeczytaj także:

Praca online w domu: Jak połączyć pracę zdalną z życiem prywatnym?

Facebook
Twitter
LinkedIn