O ZSK na III Forum o Edukacji i Biznesie w Jędrzejowie

21 marca 2019 roku odbyło się III Forum o Edukacji i Biznesie w Jędrzejowie, organizowane w ramach “Wiosny Zawodowców”. Na Forum dyskutowano m.in. o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji.

Była to już czwarta edycja “Wiosny Zawodowców”, czyli dnia zawodów organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jędrzejowie. Podczas wydarzenia młodzi ludzie mogli dowiedzieć się jacy fachowcy są obecnie poszukiwani na rynku pracy i jakie zawody warto wybrać ze względu na kierunek, w którym podąża polska gospodarka.

 

III Forum o Edukacji i Biznesie było z kolei okazją do dyskusji na temat przyszłości szkolnictwa zawodowego oraz możliwości, jakie daje młodym ludziom szkoła zawodowa. W debacie wzięli udział dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie i lokalni przedsiębiorcy. Wśród uczestników Forum znaleźli się m.in. Kazimierz Mądzik, świętokrzyski Kurator Oświaty, a także doradczynie regionalne IBE, Beata Gawęcka-Ajchel i Anna Zuszek, które opowiedziały zgromadzonym o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji.

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn