Urszula Szulc

ZSK 1/2024

O kwartalnikU ZSK 1/2024

spawacz przy pracy

W bieżącym numerze Kwartalnika ZSK prezentujemy opinie prelegentów dotyczące wyzwań branży, a także zapis panelu dyskusyjnego, który dotyczył wyzwaniom w dziedzinie spawalnictwa oraz aktualnym potrzebom kompetencyjnym definiowanym przez pracodawców.

Kwartalnik 1/2024 stanowi rozwinięcie konferencji „Kompetencje w branży mechanicznej – dziedzina spawalnictwo w kontekście Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji”, która odbyła się w środę, 10 kwietnia 2024 r., w Kielcach. Wydarzenie było pierwszym z cyklu dziewięciu zaplanowanych przez Zespół ds. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji konferencji branżowych. Cykl konferencji „Branża – wczoraj, dziś i jutro” jest odpowiedzią na potrzeby uczestników współtworzących Zintegrowany System Kwalifikacji: szkół, przedsiębiorstw, przedstawicieli środowisk branżowych i instytucji zaangażowanych w kwestie związane z rynkiem pracy i z edukacją. Taki projekt wymaga nie tylko współpracy, ale – przede wszystkim – rzetelnego wsłuchania się w potrzeby partnerów i wspólnego poszukiwania rozwiązań. Nie da się tego zrobić bez dialogu, bez wymiany myśli. W trakcie konferencji szczególną uwagę poświęcono kwestiom kompetencji w branży, badaniom rynku pracy, zapotrzebowaniu na wyspecjalizowaną kadrę. Przybliżono interesariuszom możliwości wsparcia oferowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych.

Dziękujemy Centrum Kształcenia Ustawicznego „Budowlanka” za możliwość nagrania procesu spawania.

Serdecznie zapraszamy do lektury

Redaktor prowadząca: Urszula Szulc 
Redaktor merytoryczny: Maciej Tauber 
Redakcja językowa: Monika Niewielska 
Projekt graficzny i skład: Marek Demko
Zdjęcia: Shutterstock oraz materiały IBE
Projekt okładki: Anna Nowak 

© Copyright by: Instytut Badań Edukacyjnych Warszawa 2024 

Wydawca: Instytut Badań Edukacyjnych ul. Górczewska 8 01-180 Warszawa tel. +48 22 241 71 00 www.ibe.edu.pl 

Publikacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „Wspieranie dalszego rozwoju Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w Polsce (ZSK6)”.

#FunduszeUE