KWARTALNIK ZSK 1/2020

W najnowszym wydaniu Kwartalnika ZSK publikujemy analizę nt. procesu uczenia się przez całe życie oraz strategii rozwoju ZSK w Polsce.  Prezentujemy także publikację o działaniach Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w zakresie włączania kolejnych kwalifikacji.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami naszych ekspertów dotyczących walidacji, Sektorowych Ram Kwalifikacji oraz kwalifikacji rynkowych. Na uwagę zasługują również treści związane z badaniami zapotrzebowania na nowe zawody i umiejętności oraz działalności Regionalnych Centrów Umiejętności.

W numerze

Pierwszy poradnik dla Instytucji Certyfikujących

W jaki sposób zaprojektować proces walidacji? Jak zostać instytucją certyfikującą? Co należy zawrzeć w raporcie z ewaluacji wewnętrznej? Kto odpowiada za zapewnianie jakości w instytucji walidującej? Na te i wiele innych pytań odpowiada nowa publikacja Instytutu Badań Edukacyjnych.

Czytaj»

Doradcy zawodowi mają nowe rozwiązanie. Oto Metoda Bilansu Kompetencji

Metoda Bilansu Kompetencji to świetne rozwiązanie dla niemal wszystkich. Od osób szukających pracy, po pracowników, którzy chcą sprawdzić, jakie właściwie mają umiejętności. W tym wypadku roli nie gra nawet wiek – mogą z niej skorzystać uczniowie, jak i emeryci. To w końcu narzędzie, z którego garściami mogą korzystać doradcy zawodowi.

Czytaj»