Kwalifikacje z tenisa stołowego w ZSK

paletki i piłeczka do tenisa stołowego leżące na stole do gry
6 kwietnia to nie tylko Międzynarodowy Dzień Sportu, ale także Światowy Dzień Tenisa Stołowego. Z tej okazji przypominamy kwalifikacje z tej dyscypliny dostępne w ramach Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.
[ilustracja: Canva]

W powszechnej świadomości tenis stołowy kojarzony jest z Chinami. Warto jednak pamiętać, że sport ten wymyślono w dziewiętnastowiecznej Anglii, a jego popularna nazwa – „ping-pong” to wyraz dźwiękonaśladowczy, imitujący stukanie o stół odbijanej piłeczki.

Natomiast formalnie tenis stołowy i ping-pong to dwie różne gry. Pierwsza jest sportem olimpijskim, druga – towarzyską rozrywką. Obie aktywności różnią się nieco zasadami rozgrywki / punktacji i używanym sprzętem.

Nie stoi to jednak na przeszkodzie, żeby – choćby zaczynając od ping-ponga – rozwinąć swoją pasję sportową i potwierdzić swoje kompetencje związane z tenisem stołowym oraz uzyskać certyfikaty rozpoznawane w całej UE.

„Czy Zintegrowany System Kwalifikacji jest szansą na profesjonalizację kompetencji trenerów i instruktorów w sporcie powszechnym?” – odpowiada Jerzy Grycan, Polski Związek Tenisa Stołowego:

W tej chwili w Zintegrowanym Rejestrze Kwalifikacji można znaleźć następujące kwalifikacje dotyczące tenisa stołowego:

Miłośnicy sportu znajdą w Zintegrowanym Rejestrze Kwalifikacji również inne propozycje, m. in. z jeździectwa, narciarstwa, koszykówki, czy golfa.

Nie można też zapomnieć o Sektorowej Ramie Kwalifikacji w Sporcie (SRKS). Znajdują się w niej opisy kompetencji kadr sportowych, tj. trenerów, instruktorów, animatorów i innych osób zaangażowanych w przygotowanie do realizacji zajęć sportowych lub procesu treningowego w sporcie.

Mapa kwalifikacji ZSK. Wybierz branżę i zdobądź certyfikat

#FunduszeUE

Facebook
Twitter
LinkedIn