Jak nie dać się zjeść tyranozaurowi? I co go łączy z ZSK?

T-Rex idealnym łowcą był. Koniec i kropka. Co ciekawe, człowiek miałby szanse na przeżycie spotkania z tym agresywnym dinozaurem. Jak? Stosując jeden prosty trik.

Tyranozaur – jeden z największych, najsprytniejszych i najlepszych myśliwych wśród dinozaurów. Ważył ponad 8 ton, biegał z prędkością 32 km/h i miał szczękę pełną 18-centymetrowych zębów. Stał się jednym z najpopularniejszych dinozaurów, zwłaszcza za pomocą słynnego filmu “Park Jurajski” Stevena Spielberga.

Co ciekawe, w tej słynnej produkcji pojawił się ważny temat, nad którym często zastanawiali się widzowie. Jak nie dać się zjeść T-Rexowi? W filmie pada bowiem stwierdzenie, że wystarczy się nie ruszać. Wyjaśniamy: to błąd. Tyranozaur miał doskonały wzrok i potrafił zauważyć ofiarę z odległości 6 kilometrów!

Ale nie będziemy zdradzać najsmaczniejszych kąsków z arcy-ciekawego klipu Dawida Myśliwca, twórcy wiodącego kanału popularnonaukowego na polskim YT pod nazwą Uwaga! Naukowy Bełkot. Oglądajcie uważnie, bo w kontekście T-Rexa pada hasło Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji! Serio. 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn