Konferencja skierowana jest do szerokiego grona przedstawicieli oświaty, w tym organów prowadzących szkół zawodowych, szkół średnich, uczelni wyższych oraz jednostek wspierających rozwój edukacji, instytucji otoczenia biznesu, przedstawicieli przemysłu, a także pracowników poszukujących nowych kompetencji i ścieżek rozwoju zawodowego.
Konferencja „Kompetencje jutra. Lublin inspiruje przyszłość” odbędzie się 26 października br.
Patronat nad wydarzeniem objął m.in. Instytut Badań Edukacyjnych. Konferencja jest organizowana przez Urząd Miasta Lublin wraz z Sektorową Radą ds. Kompetencji Nowoczesnych Usług Biznesowych.
Przemysł 4.0, edukacja, transformacja cyfrowa
Rozwój współczesnej gospodarki jest zdeterminowany szeregiem uwarunkowań. Do najważniejszych, pozwalających na osiągnięcie przewag konkurencyjnych, należy wykorzystanie najnowszych technologii i innowacji pozwalających na wdrażanie rozwiązań w ramach tzw. przemysłu 4.0. Postęp technologiczny wpływa na wszystkie sfery życia człowieka.
Z kolei w warunkach transformacji cyfrowej kluczowym zasobem staje się wiedza, a kompetencją ludzi i organizacji – sposób i szybkość jej pozyskiwania i wykorzystywania. Na rynku pracy kształtowanym przez procesy automatyzacji i platformizacji odnajdą się tacy pracownicy, którzy bazując na zaawansowanych kompetencjach poznawczych, społecznych i technicznych (w tym cyfrowych), będą potrafili dostosowywać profil swoich umiejętności do szybko zmieniających się oczekiwań pracodawców.
Wydarzenia towarzyszące
Konferencji „Kompetencje jutra – Lublin inspiruje przyszłość” towarzyszyć będą warsztaty dedykowane trzem grupom:
- Warsztaty dla firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu
podczas, których zaprezentowany zostanie program POWER 2.21 oferujący mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom wsparcie w kwocie 8,500 PLN dla jednego pracownika, w ramach podniesienia kompetencji jutra.
- Warsztaty dla przedstawicieli oświaty
podczas, których przedstawione zostaną możliwości wykorzystania kwalifikacji rynkowych włączonych do ZSK w edukacji oraz dobre praktyki instytucji edukacyjnych, które już dokonały modyfikacji w tym zakresie.
- Warsztaty dla studentów
podczas, których firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu przybliżą jakie kompetencje jutra już są wykorzystywane w bieżącej współpracy oraz korzyści płynące z rozpoczęcia kariery w tym sektorze.
Udział i rejestracja
Konferencja wraz z wydarzeniami towarzyszącymi odbędzie się wyłącznie online. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Formularz rejestracyjny dostępny jest tutaj.